Зустрічалися 15 років, спробували жити разом, і все рухнуло

Ми зустрічаємося вже 15 років, разом не жили ніколи. Цього року поїхали в іншу країну на довгий термін, він взяв з собою друга і по закінченні двох тижнів сказав, що звик жити один і йому важко. Ми продовжили жити разом, він йшов щоночі тусити з цим другом і повертався годин в 5-6 ранку. Але після того як він перестав зі мною говорити, відсмикнув одного разу руку, коли я спробувала її взяти, і сказав, що втомився і хоче жити один, я вирішила поїхати додому.

Ось уже четвертий місяць вони знаходяться в іншій країні без грошей і зворотних квитків (через коронавірус не можуть виїхати або не хочуть). Ми практично не розмовляємо, раз в тиждень він пише повідомлення, але я не хочу з ним спілкуватися, відповідаю коротко, перша не пишу. В душі величезна образа, що мені довелося виїхати, а його друг залишився з ним; що він не приїхав, коли була можливість повернутися вивізним рейсами; що коли нашу кішку довелося приспати, його не було поруч і він не підтримав мене …

Судячи з того, як складаються обставини, розумію, що моє рішення повернутися додому було правильним: якби я залишилася, то сильно б шкодувала. Мені здається, що я стала йому непотрібна: якщо він перестане писати, то ми просто забудемо один одного. Я закрилася в собі, постійно кручу в голові цю поїздку (вона не перша, їздимо так вже 5 років, але в цей раз жили в маленькій кімнаті з одним ліжком, навіть не усамітнитися). Як побороти цю образу, адже ні я, ні він розлучатися не хочемо і він робить для мене тільки хороше.

Настя, 29 років. Порада від психолога.
Перший і основне питання: чому ви вважаєте, що ці відносини – саме те, що вам потрібно? Тобто ви задаєте питання психологу, як впоратися з образою, переступити через себе і продовжити принижуватися перед людиною, якій ви не потрібні? Я правильно розумію питання? А навіщо це? У вас є необхідність в подібних відносинах? А з чим це пов’язано?

Ви звикли до принижень і просто не знаєте про інші форми спілкування, в тому числі між чоловіком і жінкою?

Якщо ви задасте подібне питання будь-якому психологу, вам не зможуть допомогти. Тому що психолог допомагає особистості розвиватися, рости, цінувати життя, любити себе. У вас же питання про те, як придушити нормальне бажання вийти з токсичних відносин і продовжити витрачати відведений час на того, кому ви не потрібні.

Маленька ремарка: якщо чоловік пише раз в тиждень повідомлення, він просто нагадує про себе – це форма пасивної маніпуляції. Напевно, відносини з вами йому чимось зручні, особливо якщо йому не потрібно докладати ніяких зусиль. І це аж ніяк не говорить про те, що особисто ви йому необхідні.

Образа – індикатор того, що ви відчуваєте себе жертвою в цій ситуації. Якщо ви хочете і далі продовжувати бути жертвою – це ваш вибір, ніхто не має права вас відмовляти або засуджувати. Але тільки психолог вам в цьому допомогти не зможе.

You cannot copy content of this page