11 вересня: Свято Усікновення глави Іоанна Предтечі

11 вересня  (29 серпня по старому стилю) Православна Церква згадує новозавітні події, описані в 14-му розділі Євангелія від Матвія і 6-му розділі Євангелія від Марка.

11 вересня, ми святкуємо пам’ять людини, який з’явився пророком, предтечею, хрестителем Господа нашого Ісуса Христа.
День Усікновення глави Іоанна Предтечі – це день розставання святого з цим світом, в який він постраждав від людського гніву і жорстокості. Чому вчить нас це свято? Здавалося б, зло перемогло добро: праведник убитий, його кати живі. Так, мученицька смерть стала підсумком його життя і подвигу, але воно не стерло те добро і правду, що він ніс людям. Точно так же ті з нас, хто загинув за віру і правду, жили не даремно. Життя, віддане в ім’я істини, може бути найбільшою жертвою. Воно не є марним, з його допомогою людина проповідує свої ідеали.

Святого Іоанна Хрестителя, який передбачив пришестя Месії і хрестив Ісуса Христа в річці Йордан, уклали в темницю за наказом царя Ірода Антипа. Ірод в той час правил в Галілеї, і великий пророк викривав гріхи та злочини його і його оточення. Тетрарх (тобто один з чотирьох римських правителів Іудеї) боявся стратити святого: його любив народ, і Ірод боявся народного гніву. Але дружина його брата Іродіада, з якою він жив разом, намовила свою дочку Соломію обманом змусити царя вбити в’язня. На бенкеті Соломія танцювала для Ірода. Танець так сподобався йому, що він поклявся виконати будь-яке її бажання. Соломія попросила голову Іоанна на блюді. Ірод виконав прохання. Так пророк прийняв мученицьку смерть.

Що можна їсти в свято Усікновення глави Іоанна Предтечі
У цей день – суворий піст. Постять не їдять м’ясо, рибу, яйця і молочні проукти. Їжу можна приправляти тільки рослинною олією. Гастрономічні обмеження в це свято – вираз нашої скорботи про смерть великого Іоанна Хрестителя.

Молитви Усікновення глави Іоанна Предтечі

Тропар Предтечі
Пам’ять праведного з похвалами, тобі ж тяжіє свідоцтво Господнє, Предтечі: показав бо ся єси воістину і пророків чесніший, яко і в струменях крестити сподобився єси Проповеданнаго. Тим же за істину постраждавши, радіючи, благовістив єси і тим, що в пеклі Бога, явльшагося тілом, що взяв гріх світу і подає нам велику милість.

Кондак Предтечі
Предтечева славне усікновення, смотрение бисть якесь Божественне, та й тим, що в аді Спасово проповесть пришестя; да ридає убо Ірода, беззаконне вбивство випросити: не закон бо Божий, ні живий вік возлюби, але удаваний, прівременний.

Величання Предтечі
Величаємо тя, Хрестителю Спасів Івана, і почитаємо вси честния твоєї голови усікновення.
Сенс свята Усікновення глави Іоанна Предтечі

 

Related Post

На свято Івана Купала у шести областях України оголосили штормове попередженняНа свято Івана Купала у шести областях України оголосили штормове попередження

На зміну спеці у більшість регіонів України прийшли дощі та грози. У четвер, 7 липня, синоптики попередили про небезпечні погодні умови у шести областях країни. Повідомляє ЦЕ EASY з посиланням

Міноборони замовило додаткову партію BayraktarМіноборони замовило додаткову партію Bayraktar

Міністерство оборони України отримало запит від командування Збройних Сил на додаткову “партію” безпілотників Bayraktar. Окрім тієї, на яку назбирали українці. Таким чином, на найближчу перспективу майже всі потужності заводу Baykar

Мінімальну зарплату можуть підвищити вже в серпніМінімальну зарплату можуть підвищити вже в серпні

6 серпня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про підвищення мінімальної заробітної плати. Її президент пропонує підвищити до 5 тисяч гривень. Раніше в Офісі президента анонсували, що цей документ парламентарії можуть