fbpx

15 серпня Успіння Пресвятої Богородиці: звичаї, прикмети, про що молитись та що обов’язково потрібно зробити в це свято

Успіння-2020: що не можна робити, традиції і прикмети свята

Успіння Пресвятої Богородиці. Свято встановлене в пам’ять про останні дні земного життя Діви Марії, матері Ісуса Христа. Про історію, традиції, прикмети свята, а також про те, що не варто робити в цей день – дізнайтеся з нашої довідки.

Успіння святий Богоматері Марії відзначається прихильниками і православної, і католицької церкви. 28 серпня (15 серпня за старим стилем) Успіння святкують Єрусалимська, Українська, Грузинська, Сербська православні церкви, а також Українська греко-католицька церква, старообрядці і деякі інші християни.

Традиції, прикмети і заборони
У день Успіння Пресвятої Богородиці християни згадують земне життя Діви Марії і її перехід на небеса.

Свято знаменує закінчення двотижневого Успенського посту. Причому, якщо Успіння випадає на будь-який день, крім середи або п’ятниці, то пост завершується напередодні свята, 27 серпня. У день Успіння віруючим можна їсти рибу, але не м’ясо.

У народі вважалося, що на Успіння не можна сваритися з родичами і піднімати на них голос. Також існували повір’я, що в цей день не можна ходити босоніж, інакше можна захворіти; встромляти гострі предмети в землю – їй треба дати відпочити; дівчатам на виданні заборонялося стригти волосся, щоб “не загубити частку”.

У селах на свято Успіння було прийнято допомагати самотнім людям зі збором врожаю. Також влаштовували Успенський бенкет, продукти на який збирали всім миром. Але гучні гуляння з великою кількістю алкоголю влаштовувати заборонялося.

Починалася пора весіль і молодіжних посиденьок. Дівчата обирали собі наречених. Вважалося, що якщо з Успіння не обереш, то зиму в дівках проведеш.

У народній традиції день Успіння вважається закінченням літа і початком молодого бабиного літа, тому по погоду 15 серпня передбачали, яким буде старе бабине літо (14 – 21 вересня).

Вважалося, що якщо молоде бабине літо тепле, то на старе чекай негоду.

Якщо 15 серпня з’явиться веселка, то осінь буде теплою і довгою, якщо ж багато павутини, то зима буде морозною і ясною.

Сон з 27 на 28 серпня вважався віщим – він повинен збутися на 24-й день. Сон вдень в день Успіння теж збудеться, але нескоро.

Про що просити Пресвяту Богородицю в день Її Успіння
Із захватом в серці і з щирістю в словах можна сподіватися на допомогу Небесної Владичиці, благаючи Її про захист, здоров’я, спокійне, розмірене і щасливе життя. Не буде зайвим, якщо перед молитвою, ви розкажите Божої Матері про всіх своїх тривогах, коливаннях і випробуваннях. Розкрийте душу Благочестивій Діві і Вона не відвернеться від вас і вашого прохання, почуй в кожне слово з глибокою чуйністю і любов’ю.

Народній пам’яті відомі випадки явища чудес людям, моляться біля ікон Богородиці в день Її Успіння. Божа Матір допомагає і радою, приходячи у сни або посилаючи на допомогу ангелів. Адже на смертному одрі Пріснодіва присягнулася залишитися помічницею і утішницею кожного християнина.

Молитви про допомогу і захист
Богородиця вже за життя удостоїлася благословення Божого і сподівалася до Нього за кожного хто потребує Її Сердобіль і захисту. Незвичайне наближення до Царства Небесного Діва Марія сподобилася після Свого Вознесіння. Вона покинула світ не тільки в ім’я блаженного побачення з Сином, але і для того, щоб молитвами перед Ним захищати душі грішні. Поставши апостолам на третій день після смерті, Богоматір сказала: «Радійте, бо з вами я в усі дні і ночі!».

Пріснодіва жила на землі і відомо їй про всіх позовах, випробуваннях і негаразди мирських. За життя Вона прийняла багато мук і страждань. Тому до Неї і звертаються люди, бачачи в ній приклад істинної віри і непокірність злу.

Всякий грішний вчинок на землі завдає Їй біль, як і наші прикрощі знаходять в серце Її співчуття. Перша Мати не залишить без нагляду і своєї допомоги не одну людину, що живе з любов’ю в серці до Господа. Звертатися до Богородиці слід велично.

Related Post

7 квітня: Дуже важливі прикмети до Благовіщення Пресвятої Богородиці 2021 року7 квітня: Дуже важливі прикмети до Благовіщення Пресвятої Богородиці 2021 року

У цей день одна з головних традицій – випускати в небо голубів. Кажуть, ці птахи вважаються символом свята і добрим вісником. Якщо вам попадеться річний голуб, то сміливо запускайте пернатого

У МОН допускають, що навчання в школах буде частково переведено в онлайнУ МОН допускають, що навчання в школах буде частково переведено в онлайн

Чинний в.о. міністра освіти заявив, що через невизначену епідемічну ситуацію він допускає впровадження змішаної форми навчання. Тобто, ймовірно, дітей частково переведуть у формат онлайн-навчання. Він повідомив, що за три місяці

За рахунок штрафів із камер відеофікусування, державний бюджет поповнився на 31 млн гривеньЗа рахунок штрафів із камер відеофікусування, державний бюджет поповнився на 31 млн гривень

Всього за 1 місяць роботи камер автофіксації було складено 398 410 протоколів за порушення ПДР. Частина “штрафних” грошей пішла на оплату бланків, частина на оплату послуг Укрпошти, а все інше

facebook