15 серпня Успіння Пресвятої Богородиці: звичаї, прикмети, про що молитись та що обов’язково потрібно зробити в це свято

Успіння-2020: що не можна робити, традиції і прикмети свята

Успіння Пресвятої Богородиці. Свято встановлене в пам’ять про останні дні земного життя Діви Марії, матері Ісуса Христа. Про історію, традиції, прикмети свята, а також про те, що не варто робити в цей день – дізнайтеся з нашої довідки.

Успіння святий Богоматері Марії відзначається прихильниками і православної, і католицької церкви. 28 серпня (15 серпня за старим стилем) Успіння святкують Єрусалимська, Українська, Грузинська, Сербська православні церкви, а також Українська греко-католицька церква, старообрядці і деякі інші християни.

Традиції, прикмети і заборони
У день Успіння Пресвятої Богородиці християни згадують земне життя Діви Марії і її перехід на небеса.

Свято знаменує закінчення двотижневого Успенського посту. Причому, якщо Успіння випадає на будь-який день, крім середи або п’ятниці, то пост завершується напередодні свята, 27 серпня. У день Успіння віруючим можна їсти рибу, але не м’ясо.

У народі вважалося, що на Успіння не можна сваритися з родичами і піднімати на них голос. Також існували повір’я, що в цей день не можна ходити босоніж, інакше можна захворіти; встромляти гострі предмети в землю – їй треба дати відпочити; дівчатам на виданні заборонялося стригти волосся, щоб “не загубити частку”.

У селах на свято Успіння було прийнято допомагати самотнім людям зі збором врожаю. Також влаштовували Успенський бенкет, продукти на який збирали всім миром. Але гучні гуляння з великою кількістю алкоголю влаштовувати заборонялося.

Починалася пора весіль і молодіжних посиденьок. Дівчата обирали собі наречених. Вважалося, що якщо з Успіння не обереш, то зиму в дівках проведеш.

У народній традиції день Успіння вважається закінченням літа і початком молодого бабиного літа, тому по погоду 15 серпня передбачали, яким буде старе бабине літо (14 – 21 вересня).

Вважалося, що якщо молоде бабине літо тепле, то на старе чекай негоду.

Якщо 15 серпня з’явиться веселка, то осінь буде теплою і довгою, якщо ж багато павутини, то зима буде морозною і ясною.

Сон з 27 на 28 серпня вважався віщим – він повинен збутися на 24-й день. Сон вдень в день Успіння теж збудеться, але нескоро.

Про що просити Пресвяту Богородицю в день Її Успіння
Із захватом в серці і з щирістю в словах можна сподіватися на допомогу Небесної Владичиці, благаючи Її про захист, здоров’я, спокійне, розмірене і щасливе життя. Не буде зайвим, якщо перед молитвою, ви розкажите Божої Матері про всіх своїх тривогах, коливаннях і випробуваннях. Розкрийте душу Благочестивій Діві і Вона не відвернеться від вас і вашого прохання, почуй в кожне слово з глибокою чуйністю і любов’ю.

Народній пам’яті відомі випадки явища чудес людям, моляться біля ікон Богородиці в день Її Успіння. Божа Матір допомагає і радою, приходячи у сни або посилаючи на допомогу ангелів. Адже на смертному одрі Пріснодіва присягнулася залишитися помічницею і утішницею кожного християнина.

Молитви про допомогу і захист
Богородиця вже за життя удостоїлася благословення Божого і сподівалася до Нього за кожного хто потребує Її Сердобіль і захисту. Незвичайне наближення до Царства Небесного Діва Марія сподобилася після Свого Вознесіння. Вона покинула світ не тільки в ім’я блаженного побачення з Сином, але і для того, щоб молитвами перед Ним захищати душі грішні. Поставши апостолам на третій день після смерті, Богоматір сказала: «Радійте, бо з вами я в усі дні і ночі!».

Пріснодіва жила на землі і відомо їй про всіх позовах, випробуваннях і негаразди мирських. За життя Вона прийняла багато мук і страждань. Тому до Неї і звертаються люди, бачачи в ній приклад істинної віри і непокірність злу.

Всякий грішний вчинок на землі завдає Їй біль, як і наші прикрощі знаходять в серце Її співчуття. Перша Мати не залишить без нагляду і своєї допомоги не одну людину, що живе з любов’ю в серці до Господа. Звертатися до Богородиці слід велично.

You cannot copy content of this page