Перейти до вмісту

Але ж ти розумієш, що, хто за мамою дивиться, тому й квартира має належати? Давай ти їй скажеш, щоб оформила дарчу на мене, бо мені трохи незручно?

Нещодавно мати стала погано себе почувати, занедужала. Зрозуміло, що хтось мав доглядати її. Взялася сестра, яка мешкає в сусідньому містечку. Тому що я зі своєю родиною давно перебралася до столиці.

Сестра в мене молодша, щоправда, вже є дорослий син. У нас двоє, але ще підлітки, ходять до школи. Просто ми з чоловіком спершу зосередилися на кар’єрі.

Отже, матері погано, зазвичай відвідує її сестра, а ми з чоловіком намагаємося розрулити все фінансово. Зрозуміло, що в нас більші доходи, не те що у сестри в провінційному містечку.

Тим більше, що не можемо часто приїжджати, бо мама з сестрою далеко. Тим паче цього разу мати загриміла до лікарні.

Звісно ж, ми з чоловіком оплатили все лікування, я так взагалі примчала на тиждень, а пізніше приїхав і чоловік. Виходили маму, тут сестра і каже, мовляв, давайте поки заберу її до себе, доглядатиму місяць або навіть більше, поки легше не стане. А потім відвезете її додому.

Загалом ця ідея здалася нам чудовою, ми ще залишили сестрі грошей і вирушили до столиці.

А приблизно через тиждень відбулася у нас із сестрою по телефону наступна розмова. Дзвонить вона мені, мовляв, якщо я маму забрала, то вже стану за нею постійно дивитися. Нехай лишається в мене вже постійно.

Але ж ти розумієш, що, хто за мамою дивиться, тому й квартира має належати? Давай ти їй скажеш, щоб оформила дарчу на мене, бо мені трохи незручно?

Я, звичайно, здивувалася сестриним словам і кажу, мовляв, сестро, а чи не рано ти вже спадщину взялася ділити? Матері всього 65 років, не дев’яносто. Ось вона зараз одужає остаточно, та й поїде додому — рано думати, хто там стежити за нею буде чи не буде. Дай, мовляв, мамі трубочку, я з нею поговорю, спитаю, як почувається?

Але сестра сказала, що мама зараз відпочиває, краще поговорити з нею згодом. Я погодилася, і ця розмова якось сама собою зам’ялася. А потім я знову закрутилася-закрутилась, поки через тиждень знову не подзвонила сестра. І сказала, що мамі знову гіршає.

Поговорити з нею мені знову не вдалося, оскільки сестра сказала, що мама прийняла пігулки та спить. І взагалі вона поки що забрала у неї телефон, щоб її ніхто не турбував.

І знову розмови про те, що за мамою обов’язково треба буде наглядати, треба б дарчу. Тоді я погодилася подумати день, а вранці ми з чоловіком вже були під дверима у сестри.

Ну, а що робити? Дзвонимо у двері, і тут картина: відкриває нам весела і бадьора мама і навіть їсть від радості. Ми не попередили, що приїдемо! Тож для неї це був ніби приємний сюрприз. Сестра виглядала роздратованою. Я вирішила мамі нічого не казати.

Вона ж попросила відвезти її додому, бо вже скучила та й кіт уже місяць майже гостює у сусідки. Виявилося, що сестра сина одружити зібралася і отак мамину квартиру віджати.

Ну, як мінімум, це непорядно, могла б і сама з мамою поговорити. А тепер ще образилася на мене, на весілля нас не покликала. Яка ж дурість! Втім, хай буде. Головне, щоб у мами все було добре.