Боюся, що сім’я і діти завадять моїй самореалізації

Живу з батьками. Ніколи ні з ким не зустрічалася. Відносини в родині натягнуті – мама намагається керувати всім і всіма, татові наплювати. Тепер я боюся виходити заміж, мати дітей. Мені здається, що кохання в шлюбі немає, що це все брехня і казка. Від однієї лише думки про те, що доведеться жити з чужим чоловіком, мене кидає в тремтіння. Мати дітей для мене рівнозначно тому, щоб втратити себе, хоча раніше, в дитинстві, хотіла двох або трьох. Зараз же мені здається, що якщо я буду жити де-небудь одна в квартирі, мені буде легше. Тоді зможу себе реалізувати, не втрачуся в сімейних буднях, продовжу саморозвиток. Як мені допомогти собі та й позбутися від страху?

Анастасія, 19 років. Порада від психолога.
Анастасія, а ви випадково не боїтеся, що не впораєтеся з роллю вашої мами вже в своїй сім’ї? Чи не здається вам, що, як і їй, вам доведеться керувати домочадцями, тільки ви ось з цією роллю не впораєтеся? А чи потрібна вам ця роль і хто сказав, що саме така роль буде у вас?

Знаєте, ця вже заїжджена максима про те, що дитина копіює сімейний сценарій – не така банальна, якою її виставляють. Суть в тому, що сімейний сценарій набагато ширше відносин між матір’ю і батьком: дитина може несвідомо копіювати тільки якусь частину, а може і зовсім ігнорувати неприємну модель поведінки, і саме в цьому буде вплив сценарію.

Вас кидає в тремтіння від думки, що потрібно буде жити з чужим чоловіком. Від такої думки кого завгодно кине в тремтіння, якщо чесно. А ось жити з чоловіком, якого ви виберете по своїй волі, – це вже інша справа, чи не так? Або вас змушують вийти за якогось незнайомого чужого чоловіка? Тоді це питання до поліції або прокуратурі.

Може, суть не в думках про заміжжя і материнство, а в необхідності сепарації від батьків? У вашому віці питання особистого життя не критичне. Дозволю собі зауважити, що він не критичний в принципі, незалежно від віку. А ось бажання стати самостійною особою і позбутися від тиску батьків – більш ніж нормально в вашому віці.

Пам’ятайте про те, що краще жити тут і зараз, ніж з тривогою заглядати в туманне майбутнє. Перш ніж вирішувати ще не настали проблеми, проясніть свою ситуацію в сьогоденні. Коли відчуєте впевненість в собі, страх перед майбутнім піде.

You cannot copy content of this page