Чоловік каже, що одружиться, тільки коли я народжу йому дитину

Ми разом вже два роки. Мій обранець 12 років перебував у цивільному шлюбі, потім вісім років був одружений офіційно, потім ще чотири роки жив у цивільному шлюбі. Я три роки була одружена, зараз в розлученні. Хочемо завести дитину, але поки, на жаль, не виходить.

Мене бентежить, що мій чоловік планує зі мною одружитися, тільки коли я завагітнію. Я говорила, що хочу узаконити відносини незалежно від того, будуть у нас діти чи ні, він же не бачить в цьому сенсу. Мене це ображає: виходить, в перспективі я потрібна йому тільки як мати його дітей, а не як супутниця життя. Відносинами я задоволена, він мене любить, піклується, каже, що хоче прожити зі мною все життя. Але чому тоді не одружиться?

Катерина, 31 рік. Порада від психолога
Катерина, схоже, у вас різне ставлення до шлюбу. Припускаю, що вам важливий особливий статус, гарантія якого – штамп в паспорті. Партнер дивиться на шлюб інакше. Він пройшов через кілька відносин, які закінчилися невдало незалежно від того, чи були вони оформлені офіційно. Швидше за все, реєстрація шлюбу здається йому формальною процедурою, яка не гарантує взаєморозуміння і близькості. Можливо, тому він і не поспішає одружуватися.

При цьому ви пишете, що задоволені відносинами, партнер вас любить, хоче прожити з вами все життя. Мабуть, він формально відноситься саме до укладення шлюбу, але не до вашого союзу як такого. Він уже зараз сприймає вас як близьку людину, не дивлячись на те, що поки у вас немає спільної дитини. Вважаю, якби ви були потрібні йому лише як мати майбутніх дітей, його відношенню до вас вже сьогодні було б іншим.

Офіційний статус шлюбу дійсно з юридичної точки зору гарантує деяку безпеку дитині, якщо щось трапиться з одним з батьків. Можливо, партнер керується саме цим, бажаючи укласти шлюб тільки коли ви завагітнієте. Якщо це дійсно так, він швидше за все піклується про вас і майбутніх дітей.

Катерина, поміркуйте, чому офіційний шлюб так важливий для вас. Уявіть, що ви вже розписалися, – як зміняться відносини і ваше внутрішнє відчуття? Що найстрашніше може статися, якщо партнер так і не запропонує вам вийти заміж? Наприклад, ви боїтеся втратити кохану людину, якщо не вдасться завести дитину. Чи відчуваєте ви зараз впевненість у партнері і ваших стосунках? Якщо так, що дозволяє вам її відчувати? Якщо ні, що насторожує і змушує сумніватися в серйозності намірів партнера?

Спробуйте поговорити відверто. Поділіться тим, що вас турбує, поясніть, чому вам так важлива реєстрація відносин. Запитайте, чому він зараз не бачить сенсу в офіційному шлюбі. Не починайте розмову з упевненістю, що вам і так відома його думка, постарайтеся почути його точку зору. Можливо, позиція партнера здається вам нелогічною і навіть ображає. Але, краще дізнавшись, що лежить в основі переконань одне одного, буде легше знайти рішення, яке влаштує обох. Відносини в цьому випадку стануть ще ближчими.

You cannot copy content of this page