Чоловік – перший і єдиний чоловік. Не буду шкодувати?

Ми з чоловіком разом більше 10 років, він мій перший і  єдиний партнер. Я отримую задоволення з ним, близькості в моєму житті досить, і раніше мене не турбувало це питання.

Але тепер чим старше я стаю, тим більше поринаю в думки, що він буде єдиним, з ким я спала. Починаю журитися на себе за те, що не послухала батьків і не «нагулялась». Тепер задивляюсь на інших чоловіків, але зраджувати не готова, тому що не хочу ображати свого чоловіка. Як допомогти собі в цій ситуації?

Анастасія, 28 років. Порада від психолога.
Ох часи! Ох звичаї! Вже батьки радять своїм дітям нагулятися! Раніше це робили друзі, подруги і старші досвідчені, а батьки погрожували, що якщо принесеш в подолі – ти нам не дочка! Юні дівчата взагалі тоді не розуміли цю фразу, не знаючи сенс слова «поділ», а перепитати грізних батьків боялися. Мабуть, батьки судили зі свого досвіду, який у них був або про відсутність якого вони самі все життя жалкували.

З вами цього вже не відбулося, і ви не «нагулятися» – значить, у вашому випадку це був найкращий варіант, як свідчить 3-й принцип психотерапевта Мілтона Еріксона: «Людина завжди робить найкращий вибір з можливих в даний момент».

У Еріксона не було поняття «погані рішення», він був упевнений, що для людини певне рішення – завжди найбільш оптимальне в конкретній ситуації.

Таке враження, що ви сприйняли пораду «нагулятися» як якусь установку, яку повинні неодмінно виконати. Поспішаю вас запевнити, що не всі настанови батьків або інших родичів потрібно виконувати. Я б сказав більше: взагалі ніякі не варто реалізовувати без осмислення і аналізу пропонованого і його наслідків. І відповісти на питання: чому? навіщо? для чого? У вашому випадку – щоб виконати заповіт батьків? Отримати новий досвід? Переконатися, що чоловік краще? Напишіть свої варіанти.

Давайте припустимо, що ви вирішили зрадити чоловікові і спробувати близкість з коханцем або коханцями.

По-перше, де його знайти? Як переконатися в безпеці, що не заразить, не заподіє іншої фізичної або емоційного шкоди, не зрадить розголосу і відповідно не поставить ваш шлюб під загрозу розлучення?

До того ж ви і самі можете потрапити … А раптом вам так сподобається або ви закохаєтесь і вирішите самі піти? А раптом ваша хороша близкість з чоловіком розладнається? А раптом…? Та хіба мало що ще може статися. Вам воно треба? І, до речі, скільки партнерів і по скільки разів з кожним вам буде потрібно, щоб нагулятися і розсудливим?

Як звучало в серіалі «Секс у великому місті»: з новим партнером трапляється перша близкість, потім перша хороша близкість і перша відмінна близкість. Що означає, що з першого разу, а то і з кількох перших разів не завжди буває класно.

А може бути, ви почали розчаровуватися і сумніватися в чоловіку – чи варто з ним прожити все життя? А ліжко лише привід, за який зачепилася ваша психіка, щоб з ним розлучитися.

Пропоную подумати про це більш серйозно і всебічно. Якщо немає концептуальних проблем у вашому союзі, може бути, ви відчуваєте себе неповноцінною, якщо всі навколо говорять і у більшості подруг з вашого оточення є досвід близкості з іншими партнерами, а у вас немає?

Все-таки часи змінюються, сьогодні говорять: курити – немодно, модно – не курити. Тіло без татуювань вже скоро стане рідкістю і на вагу золота. А ваш випадок так взагалі унікальний – вийшла заміж незайманою, один партнер на все життя, та ще й задоволена інтимним життям! І це при тому, що ваше інтимне життя в принципі нікого крім вас з чоловіком не стосується і ви нікому не зобов’язані про нього розповідати …

Related Post

Відмовилася обслуговувати клієнтку і робити їй складне нарощенняВідмовилася обслуговувати клієнтку і робити їй складне нарощення

Уже 7 років я працюю майстром по манікюру. Робота звісно фізично не важка, але із 10, потрапляється один такий клієнт, який вимотає нерви на всю котушку. Саме цікаве що люди

Таємниця народження моєї подруги і доля її батьківТаємниця народження моєї подруги і доля її батьків

Мати моєї подруги зрадила чоловікові… Набридло явне засудження авторів, які діляться тут своїми непростими життєвими історіями. Багато хто хоче бачити тільки негатив, щоб на тлі інших відчувати себе біліше. Мати

Не можу впоратися з ревнощами до бурхливого минулого дружиниНе можу впоратися з ревнощами до бурхливого минулого дружини

І у мене, і у дружини це другий шлюб. До весілля зустрічалися чотири місяці, я не сумнівався, що готовий зв’язати себе узами шлюбу. Одружені півроку, у відносинах – абсолютна гармонія.