Чоловік – перший і єдиний чоловік. Не буду шкодувати?

Ми з чоловіком разом більше 10 років, він мій перший і  єдиний партнер. Я отримую задоволення з ним, близькості в моєму житті досить, і раніше мене не турбувало це питання.

Але тепер чим старше я стаю, тим більше поринаю в думки, що він буде єдиним, з ким я спала. Починаю журитися на себе за те, що не послухала батьків і не «нагулялась». Тепер задивляюсь на інших чоловіків, але зраджувати не готова, тому що не хочу ображати свого чоловіка. Як допомогти собі в цій ситуації?

Анастасія, 28 років. Порада від психолога.
Ох часи! Ох звичаї! Вже батьки радять своїм дітям нагулятися! Раніше це робили друзі, подруги і старші досвідчені, а батьки погрожували, що якщо принесеш в подолі – ти нам не дочка! Юні дівчата взагалі тоді не розуміли цю фразу, не знаючи сенс слова «поділ», а перепитати грізних батьків боялися. Мабуть, батьки судили зі свого досвіду, який у них був або про відсутність якого вони самі все життя жалкували.

З вами цього вже не відбулося, і ви не «нагулятися» – значить, у вашому випадку це був найкращий варіант, як свідчить 3-й принцип психотерапевта Мілтона Еріксона: «Людина завжди робить найкращий вибір з можливих в даний момент».

У Еріксона не було поняття «погані рішення», він був упевнений, що для людини певне рішення – завжди найбільш оптимальне в конкретній ситуації.

Таке враження, що ви сприйняли пораду «нагулятися» як якусь установку, яку повинні неодмінно виконати. Поспішаю вас запевнити, що не всі настанови батьків або інших родичів потрібно виконувати. Я б сказав більше: взагалі ніякі не варто реалізовувати без осмислення і аналізу пропонованого і його наслідків. І відповісти на питання: чому? навіщо? для чого? У вашому випадку – щоб виконати заповіт батьків? Отримати новий досвід? Переконатися, що чоловік краще? Напишіть свої варіанти.

Давайте припустимо, що ви вирішили зрадити чоловікові і спробувати близкість з коханцем або коханцями.

По-перше, де його знайти? Як переконатися в безпеці, що не заразить, не заподіє іншої фізичної або емоційного шкоди, не зрадить розголосу і відповідно не поставить ваш шлюб під загрозу розлучення?

До того ж ви і самі можете потрапити … А раптом вам так сподобається або ви закохаєтесь і вирішите самі піти? А раптом ваша хороша близкість з чоловіком розладнається? А раптом…? Та хіба мало що ще може статися. Вам воно треба? І, до речі, скільки партнерів і по скільки разів з кожним вам буде потрібно, щоб нагулятися і розсудливим?

Як звучало в серіалі «Секс у великому місті»: з новим партнером трапляється перша близкість, потім перша хороша близкість і перша відмінна близкість. Що означає, що з першого разу, а то і з кількох перших разів не завжди буває класно.

А може бути, ви почали розчаровуватися і сумніватися в чоловіку – чи варто з ним прожити все життя? А ліжко лише привід, за який зачепилася ваша психіка, щоб з ним розлучитися.

Пропоную подумати про це більш серйозно і всебічно. Якщо немає концептуальних проблем у вашому союзі, може бути, ви відчуваєте себе неповноцінною, якщо всі навколо говорять і у більшості подруг з вашого оточення є досвід близкості з іншими партнерами, а у вас немає?

Все-таки часи змінюються, сьогодні говорять: курити – немодно, модно – не курити. Тіло без татуювань вже скоро стане рідкістю і на вагу золота. А ваш випадок так взагалі унікальний – вийшла заміж незайманою, один партнер на все життя, та ще й задоволена інтимним життям! І це при тому, що ваше інтимне життя в принципі нікого крім вас з чоловіком не стосується і ви нікому не зобов’язані про нього розповідати …

You cannot copy content of this page