Чоловік постійно на негативі, коли злиться – жбурляє речі…

Чоловік постійно на негативі, 80% часу він незадоволений всім і вся. Прокидається з поганим настроєм, а якщо він гарний, будь-яка дрібниця може все зіпсувати. Починає говорити, що був гарний настрій, але ти (він, вона, вони) його зіпсували. Запальний. Коли злиться, жбурляє в стіни, що під руку підвернеться. Дитині рік. Він це все бачить.

При цьому я не можу сказати, що чоловік погана людина. Він повністю нас забезпечує, піклується, купує продукти, завжди зайде за вкусняшками, якщо я попрошу. Готує, якщо є час, може помити посуд іноді. Тобто, в інші 20% часу він прекрасний чоловік, батько і чоловік. Але морально мені дуже важко постійно перебувати в негативі. Я пропоную йому попрацювати з психологом, але не знаю, чи може той допомогти в такій ситуації.

Ірина, 33 роки. Порада від психолога.
Ірина, психолог може допомогти лише тоді, коли запит виходить від самого клієнта. Ми не маги і не можемо зробити так, щоб інша людина змінилася за чиїм-небудь бажанням. Якщо ваш чоловік захоче піти в психотерапію, тоді так, робота буде ефективною. Але смію припустити: якщо він сам не хоче нічого міняти, значить, його все влаштовує.

Ви спочатку знали, що він такий. Не знаю, сподівалися, що зможете його змінити, звикнете або що це стане вам неважливо. Зараз це не принципово. Виходить, ви виходили заміж за одну людину, а хочете жити з іншою.

Те, про що ви пишете: забезпечувати сім’ю з дружиною в декреті і допомогу по господарству, – це абсолютно нормальна модель шлюбу. Не щось видатне, а здорова партнерська позиція. Володіючи важкою вдачею, ваш чоловік, очевидно, може бути хорошим чоловіком і батьком. Ймовірно, це і тримає вас поруч з ним, якщо ви відзначаєте самі, що 80% часу він в поганому настрої і вам це не подобається.

Так як міняти інших людей за запитом неможливо, вам потрібно вирішити, що ви будете робити з цією ситуацією. Як мінімум, варто поговорити з чоловіком про те, що дитині не слід бачити літаючі в нападі гніву по квартирі предмети і чути ор, нехай навіть не на вас, а на інших людей або Всесвіт. Можливо, він прислухається і стане вести себе більш стримано в присутності дитини.

Але для того, щоб чоловік змінив свою поведінку в цілому, йому потрібно дуже довго і наполегливо працювати. Це постійний контроль і рефлексія. Для цього повинна бути стійка мотивація і величезне бажання змінити себе. Може, вашого прохання буде досить для нього, а може бути і ні. Ми цього не знаємо.

Вирішіть, що ви будете робити в тому випадку, якщо він не зміниться, і дійте у відповідності зі своїм рішенням.

Related Post

Не бачу дівчину в якості дружини, але і розлучитися не наважуюся Не бачу дівчину в якості дружини, але і розлучитися не наважуюся 

Зустрічаюся з дівчиною більше трьох років. За цей час ми то сходилися, то розходилися. Зараз замислююся про сім’ю і шлюб, але не бачу її в ролі дружини або матері. Ми

Тепер курка наша коронна страва, наш секрет, який ніхто вже стільки років не розкусивТепер курка наша коронна страва, наш секрет, який ніхто вже стільки років не розкусив

Коли я закінчила школу і подалася до університету, навіть уявити не могла що мене чекає попереду. Але насправді самим найстрашнішим виявилося не навчання, не життя окремо від батьків, навіть не