Чому я не дзвоню своїй мамі? А тому, що їй не цікаво мене слухати, коли я ділюся з нею якимись своїми радісними новинами

Чому я не дзвоню своїй мамі? А тому, що їй не цікаво мене слухати, коли я ділюся з нею якимись своїми радісними новинами.

Вона завжди намагається закінчити розмову, посилаючись на термінові справи, хоча я завжди перед початком розмови питаю, чи має вона час поговорити, чи не заважаю я їй.

Зате якщо в мене сумний голос і в житті щось не ладнається, то мама сама мені телефонуватиме і вивідуватиме подробиці, і дзвонитиме доти, доки ситуація не нормалізується.

Ще рік тому я вважала, що мама просто хоче мене підтримати у скрутній ситуації, адже ми сім’я, це все так мило. До того ж я намагалася маму не вантажити негативом. У мене, як і в будь-якої людини, життя не складається з одних радощів та свят. Є безліч проблем, з якими я сама намагаюся впоратися.

Колись виходить, колись ні, але я не прихильниця перевалювання негативу на голову іншим людям, особливо коли сенсу від цього немає.

Ось маю проблеми на роботі, мама допомогти не може. То навіщо я стану на неї ці проблеми вивалювати? Я думала, що так убезпечую її від стресу, адже коли в когось із моїх близьких проблеми, я за них переживаю.

Я мамі взагалі намагалася нічого не говорити, але іноді вона сама дзвонила в такі моменти, коли мені було погано і просто не встигала зібратися і перебудуватися на радісну хвилю.
Тоді мама починала розпитувати, казати, що чує, що в мене щось не так, вимагала поділитися з нею і нічого не приховувати від матері.

Я розповідала, що відбувається, намагаючись не сильно вдаватися до подробиць. Тобто навмисне занижувала ступінь проблемності ситуації.

Але навіть тоді мама вчепилася в це як кліщ. Дзвонила потім ще кілька днів поспіль, доки не переконувалась, що ситуація в мене під контролем. А потім знову майже переставала мені дзвонити. Я помітила, що вона взагалі мені завжди дзвонила тільки зі своїми справами, просто про мої справи вона починала цікавитись, коли були підозри, що в мене не все так добре.

Чому я раніше цього не помічала? Не знаю, напевно, мені дуже хотілося вірити, що маму цікавлять мої справи, але вона не хоче надто поглиблюватись у моє особисте життя.

Рік тому у мене стався серйозний нервовий зрив, я вирішила звернутися по допомогу до психолога. Ось на терапії у мене і почали виникати питання до нашого з мамою формату спілкування. Адже тільки я їй дзвоню просто так. Вона дзвонить або з якоїсь справи, або дізнатися, як справи в мене, якщо знає про існуючу проблему.

Не хотілося плодити безпідставні підозри, тому я вирішила у мами спитати прямо, чому це вона так робить. Думала, що почую спростування своїх думок, але мама вирішила, що брехати немає сенсу.

– Ой, у тебе завжди так все добре, що аж слухати нудно! – заявила мені мама.
Виявляється, її дратують мої розповіді про те, що в мене все гаразд. Вона щиро вважає, що я на таке життя не заслужила, тому й слухати не хоче.

Натомість коли у мене проблеми, то мамі це здається дуже правильно, це її цікавить. Тоді вона мені й дзвонить.
– А чого я тобі дзвонитиму? Щоби вислухати, як у тебе все шоколадно – мармеладно? Ось я у твої роки так добре не жила! – пояснила мама свою позицію.

Стало одразу якось так бридко на душі. Що я їй поганого зробила? І як взагалі можна засмучуватися, що твоя дитина добре живе?

Це відкриття, звичайно, дуже неприємне, зате я розлучилася з оманою, що мама за мене переживає. Хоча, звичайно, вона переживає, але тільки через те, що я живу надто добре.

Я вирішила, що дзвонити мамі більше не буду. Не хочу її дратувати своїми успіхами та радувати своїми проблемами. Це ні до чого. Нехай шукає своє моральне задоволення десь трохи далі від мене.

You cannot copy content of this page