Чи варто з’їжджатися з колишнім чоловіком заради дитини?

Ми розлучилися, але колишній чоловік пропонує знову зійтися заради дитини. Мені довелося на якийсь час залишити сина з ним, хоча за рішенням суду дитина повинна жити зі мною.

До чоловіка я вже нічого не відчуваю. Його мати категорично проти нашого возз’єднання. Та й сам він точно не знає, чого хоче.

Ольга, 52 роки. Порада від психолога.
З листа я не зрозуміла, чи хоче ваш чоловік зійтися чи ні. Також не видно вашої позиції з приводу возз’єднання, крім того, що до чоловіка ви вже нічого не відчуваєте. Чи хочете ви бути з ним чи ні? І якщо зійтися, то для чого? Адже наявність дитини не стало перешкодою для розпаду сім’ї.

Що було причиною розлучення? Що тепер змінилося? Якщо чоловік хоче возз’єднання заради дитини, то чому заради дитини не був знайдений варіант зміни відносин до розлучення? Головне, що ваша колишня сім’я розпалася, її більше немає. Те, заради чого вона створювалася: любов, ніжність, вірність, підтримка – змінилося під впливом часу та обставин. Дороги назад немає.

Але є можливість створити нову сім’ю з колишнім чоловіком. Для цього потрібно переглянути і обговорити всі образи, зрозуміти, що в колишніх стосунках не влаштовувало вас обох, домовитися про те, про що раніше не домовилися. Прийняти нові правила, створити нові цінності, нові традиції. Можливо, через роботу з сімейним психологом налагодити відносини не заради дитини, а з дитиною як з рівним членом сім’ї.

І тут вам потрібно вирішити: чи хочете ви міняти своє сьогоднішнє життя, щоб в майбутньому бути з цим чоловіком? Чи бачите ви у чоловіка прагнення до змін і готовність до конструктивного діалогу? Яку роль у вашому сімейному житті грала свекруха? Чому її думка впливає на вчинки чоловіка? Наскільки він готовий переглянути право своєї матері втручатися в його і ваше життя?

You cannot copy content of this page