ЦЕ EASY Життєві історії Дізналася з деяких джерел, що, навідміну від двох проблемних кредитів на мені, кредит на авто не мав жодної прострочки по платежам. Він виплатив його ще в ті часи, коли я, як дурна, працювала безкоштовно з ранку до ночі і заробленої копійки не побачила

Дізналася з деяких джерел, що, навідміну від двох проблемних кредитів на мені, кредит на авто не мав жодної прострочки по платежам. Він виплатив його ще в ті часи, коли я, як дурна, працювала безкоштовно з ранку до ночі і заробленої копійки не побачила

Нещодавно не стало мами і я продала її квартиру. Всі виручені кошти я віддала за кредити, які були взяті чоловіком на моє ім’я. Залишилася сама, на зйомній дешевій квартирі, без найріднішої людини поруч. Це я про маму. Без квартири в якій я виросла. Але нарешті відбилася від колекторів.

І я хочу розповісти вам свою історію.

Ми зустрілися незабаром після універу. Кожен у пошуках свого першого заробітку. Мишко тоді щиро вразив мене своїм світоглядом і впевненістю. У нас обох не було нічого, але він зачаровано розповідав про золоті гори, як побудує нам будинок, подарує мені джип, купить квартиру в Іспанії, а всіх дітей ми вивчимо у Лондоні.

Я лише кліпала довжелезними віями і казала, що діти мають в Україні вивчитися і поруч зі мною жити, не відпущу. Він казав, що я просто боюся масштабно мислити. І цілував, цілував, цілував.

Він постійно поривався подарувати мені гарні квіти, або сережки. Казав, що останні гроші віддасть, але купить. А я зупиняла його, казала, що нічого не треба.

Ми жили у різних гуртожитках, але набралися сміливості і зняли квартиру. Витрати різко зросли, а от заробляти пристойно не виходило. Тоді Мишко зважився на перший кредит. Він хотів відкрити бізнес і потребував грошей.

Справа задалася. Ми мали спочатку один кіоск з кавою, а за деякий час вже всі десять. Це не приносило неабияких прибутків. Про власну квартиру можна було лише мріяти, а собі ми купували все недороге і не якісне, як і у студентські роки.

Я вивчилася на баристу і постійно працювала на підміні, коли робітників не вистачало. Тобто щоденно. Де пропадав в цей час Мишко одному Богові відомо. Він виплачував мені якусь зп, але на рівні з іншими працівницями, хоча вони й мали вихідні, навідміну від мене.

Мрійливість Мишка якось повернулася і він сказав, що час купувати авто. Обрав собі дороговартісну люксову автівку і, звийчайно, взяв кредит. Тут він, на моє щире здивування, перестав виділяти мені зарплатню. Сказав, що маємо кредити і зараз так треба.

А за декілька років заявив, що будемо масштабуватися. Були у нас мафи, а тепер побудуємо цілі кав’ярні. Я уявила себе співвласницею кав’ярні і зашарілася. Це ж треба, як ми виросли. Можна іншим ставити в приклад.

Але вже новий кредит Микові взяти не вийшло, бо він вже мав ті, які виплачував. Тому на цей раз кредит потрібно було брати на мене. Це були безпрецедентні кошти. В заставу пішла моя частка в материнській квартирі. Коли сотні тисяч гривень зайшли на рахунок, чоловік змінився назавжди.

Не знаю чи ми там справді щось десь будували. Михась мені не давав голови підняти, я працювала баристою від ранку до ночі. Касу здавала, як всі. А от, як співвласниця бізнесу, не бачила жодних прибутків.

Коли я заговорювала з чоловіком про кошти, він змінювався в обличчі. Питав скільки треба і діставав з гаманця скільки мав з собою. Це була вже якась неповага. Дасть мені тисячу чи дві гривень і біжить від розмови.

А потім почав дзвонити банк. Ми не повертаємо кошти, взагалі. Чоловік почав посилатися то на локдаун, то на якісь бізнес-невдачі.

Зневажливо казав, що я нічого не розумію. Не все і не завжди виходить гладко. От маємо втрати. І тут він відправив мене в інший банк. Потрібен ще один кредит. Чи бодай кредитка. Якраз щось там закриємо по тілу кредиту і доведемо до ладу ці міфічні кав’ярні.

Напевно зараз вам хочеться крикнути, щоб я цього не робила. Розумію. Сама згадую і жахаюся, навіщо я туди іду, якщо вже все розумію.

Я взяла кредитку і чоловік одразу зняв з неї все у межах ліміту. А потім сильно зі мною посварився. Настільки багато образ сказав одночасно, що я просто пішла світ за очі.

Пожила у хороших знайомих. Мишко додому не кликав. А коли я прийшла сама, то сказав, що не приймає мене назад і взагалі бачити не хоче. Тому я відшукала якусь роботу і зняла першу-ліпшу дешеву квартиру.

Час летів, а змін на краще чекати було нізвідки. Колектори почали обривати мені телефони, я ж у відповідь шукала зустрічі із Михайлом. Він, попревах, запрошував на вечерю в гарні заклади і за вином видавав чегову порцію локшини для слабких духом. Що банки зло, він добро, нехай відчепляться. Він їм скаже.

На моє зауваження, що гроші потрібно повертати, він казав: “Малюк! Так, маємо все повернути, тільки грошей немає. Розумієш?”

І от нещодавно не стало моєї матері. Я повернулася в рідне місто, поховала рідну людину. Квартира перейшла мені і тепер банк міг би забрати її за безцінь. Я звернулася до юриста і він сказав швидко її продавати, поки виконавча служба не втрутилася. Так, принаймні, це буде ринкова ціна.

Не знаю в чому суть іронії долі, але грошей вийшло рівно на закриття всіх кредитів та штрафів. Нічого на себе, на майбутнє житло чи якісь заощадження.

З важким серцем я повернулася до звичного життя. Дізналася з деяких джерел, що, навідміну від двох проблемних кредитів на мені, кредит на авто не мав жодної прострочки по платежам. Він виплатив його ще в ті часи, коли я, як дурна, працювала безкоштовно з ранку до ночі і заробленої копійки не побачила.

Тепер гірко згадую події останніх років. Хочу спитати як і навіщо. А ще більше хочу, щоб ми знову жили під одним дахом. Можливо мені варто з ним про це поговорити?

Related Post

Закохалася в одруженого шефаЗакохалася в одруженого шефа

І так історія почалася три роки тому. Тоді будучи молодою і не досвідченою дівчиною, тільки що закінчила навчальний заклад, я перебувала в пошуках роботи. Обійшовши багато фірм, мене все ж

Не знаю, як мотивувати чоловіка більше зароблятиНе знаю, як мотивувати чоловіка більше заробляти

Зараз я в декретній відпустці. Ми живемо в однокімнатній квартирі, купленій в іпотеку. До декрету я заробляла удвічі більше, ніж чоловік, але тепер утримання сім’ї і оплата іпотеки повністю на

Сварок ставало все більше, іноді він гуляв до такого стану, що ставав неадекватнимСварок ставало все більше, іноді він гуляв до такого стану, що ставав неадекватним

Було мені тоді 18 років. Напевно, не так багато, але вже не дитина. Я завжди добре вчилася, але стосунків з хлопцями до ладу не мала, тому що весь мій час