Перейти до вмісту

Дружина рідного брата робить мені манікюр за повною вартістю, а від мене чекає в’язаний плед безкоштовно

Котрий рік мені робить манікюр дружина рідного брата Карина. За цей час вона ніколи не запропонувала мені навіть знижки. Проте, коли їй знадобився плед ручної роботи, вона вирішила, що я зв’яжу його їй безкоштовно.

З Кариною ми знайомі давно. Вона не хотіла влаштовуватись на роботу в офісі, тому довго шукала спосіб заробити вдома. У результаті її вибір припав на майстра манікюру. Треба сказати, що невістка у мене дуже обережна, ще й малює гарно.

Вона запропонувала мені побути її моделлю, і я погодилася. Щоправда, коли після першого разу вона озвучила мені ціну за свою роботу, я трохи здивувалася. По-перше, наскільки я знаю, учні з моделей спочатку грошей взагалі не беруть.

По-друге, цінник був явно завищений для майстра-початківця. Але я не стала суперечитись, тим більше, що для першого разу у Карини вийшло дуже непогано. Я почала ходити до неї та стала постійною клієнткою.

Потрібно сказати, що ціну за манікюр Карина завжди називала сама. Я оплачувала суму в повному обсязі й розуміла, що ніякого спорідненого «блату» я не маю. Згодом Карина стала популярним майстром, і цінник, відповідно, також виріс. Я платила так, як і всі.

Через кілька років я пішла у декрет і зрозуміла, що хочу творчо себе реалізувати. У школі я дуже любила в’язати, тож вирішила повернутися до свого хобі. Спочатку це були прості шапочки-шкарпетки, а потім я захопилася в’язанням пледів.

Я в’язала їх для рідних та друзів, а потім почала продавати. Я розмістила на сторінках у соцмережах фотографії своїх робіт. Невістка за цей час багато разів захоплювалася моїми роботами, але ніколи нічого не замовляла.

Нещодавно вона надіслала мені картинку пледа і запитала, чи я зможу зв’язати такий самий. Я відповіла, що зможу. Невістка знайшла відповідні нитки й привезла їх мені.

Я завжди розраховувала вартість роботи, виходячи з ціни на нитки та кількості витраченого часу. Але для братової дружини я зробила виняток, тим більше, що нитки вона купила сама. За роботу я призначила ціну меншою, ніж оголошую чужим людям. Коли ж Карина приїхала до мене, щоб забрати плед, і я їй озвучила ціну, вона щиро здивувалася, почувши, що йдеться про гроші.

– Оля, хіба я тобі щось винна? – запитала невістка. – Я тобі навіть нитки привезла.
– А час, витрачений на в’язання, ти не враховуєш? – обурилася я наївності Карини.

– Але ж ми – родичі…
– Що ж ти тоді з мене по-родинному гроші за манікюр береш?

– Це робота, розхідники, а на плед ти не витратила зовсім свого матеріалу.
– До твоєї відомості, я в’язала його, здебільшого ночами, так що на електрику я вже точно витратилася. Так, і в’язала я його майже два тижні, а ціну назвала для тебе з гарною знижкою! Кожна праця має оплачуватись, чому я маю працювати безкоштовно?

– Тому, що я – дружина твого рідного брата! Якби я знала, що ти з мене грошей вимагатимеш, то не стала б цей плед замовляти. Подібний можна купити в магазині. А цей можеш залишити собі!
– Так піди та купи! На мої роботи покупці швидко знаходяться, тож він недовго пролежить.

На тому й закінчили. Ми дуже сварилися, але на мій бік навіть свекруха встала. Вона також дивувалася, що Карина бере з мене гроші за манікюр, як з усіх. Значить, вона хоче заробляти на мені як на родичці, а я свій час на неї маю безкоштовно витрачати.

У цій ситуації мені шкода лише брата, він опинився між двома вогнями. Карина надулася і навіть у гості на сімейні посиденьки приходити не хоче. А я не можу просити вибачення перед нею за те, в чому не вважаю себе винною. Сподіваюся, що з часом все налагодиться, і Карина зрозуміє мене.