Голова Київської ОВА розповів, які будинки відновлять в області найпершими

У Київській області російські війська повністю знищили 4 835 приватних будинків, 13 292 частково зруйновано. Також повністю зруйновано 161 багатоповерхівку та 975 частково зруйновано. І сьогодні без житла залишаються 11 319 українських сімей. Однак зараз відновлюватимуть не всі будинки.

Голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба в інтерв’ю агентству “Інтерфакс Україна” розповів, яке житло відновлять найпершим. Пише ЦЕ EASY.

За його словами, 23 червня Київська обласна рада затвердила дві програми щодо забезпечення житлом людей, які втратили свої будинки через війну, із загальним бюджетом понад 4,5 млрд грн.

Він зазначив, програма відновлення стосується лише тих приватних будинків, які не підлягають ремонту та їх необхідно будувати наново. Серед зруйнованих будинків значиться дуже багато дач, тоді як програма відновлення насамперед розрахована на тих людей, які не мають альтернативного житла.

Коментуючи питання про те, як обласна влада визначає, чи є зруйноване житло єдиним будинком для людини, Кулеба зазначив, що цю інформацію надають місцеві органи самоврядування та старостати.

Згідно з документом, найближчим часом наново відбудувати мають 560 будинків. Як пояснив Кулеба, така кількість пов’язана з наявним фінансуванням.

Будувати будинки планують за типовими проєктами. Цього року сподіваються одночасно зводити 300 нових будинків.

Друга програма “Нова оселя” передбачає викуп вже готових квартир у новобудовах. Згідно з нею, влада планує викупити 2 тисячі нових квартир за рекомендованою ціною.

“Наразі більший попит ми бачимо на першу програму”, – прокоментував Кулеба.

Related Post

“Слава Україні!”: Кінг висловив свою думку стосовно Кременчука“Слава Україні!”: Кінг висловив свою думку стосовно Кременчука

Відомий американський письменник Стівен Кінг, який з перших днів після повномасштабного вторгнення Росії підтримує українців, відреагував на ракетний удар росії по торгово-розважальному центру в Кременчуці. На момент обстрілу там перебувало

Як в Україні перевірити свій пенсійний стажЯк в Україні перевірити свій пенсійний стаж

Перевірити свій пенсійний стаж, а також дізнатися, чи платить ваш роботодавець податки, може кожен українець. Це можна зробити на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Спочатку потрібно пройти реєстрацію. Зробити