Коли і де дивитися парад планет в липні 2020 роки?

У липні 2020 року можна буде спостерігати так званий парад планет. Планети Сонячної системи розмістяться таким чином, що їх вийде бачити одночасно, як ніби збудованими в одну лінію.

Що таке парад планет і як часто він буває?

Парадом планет називають таке явище, під час якого планети (всі або кілька) «шикуються» в одному напрямку і як ніби утворюють одну лінію на небосхилі. Для астрономів ніякого інтересу це не представляє, а ось спостерігачам подивитися цікаво – це красиво, можна побачити відразу кілька планет.

Повернемося до печер?
У магнітному полі Землі виникла аномальний парад планет – явище досить часте. Однак конкретного періоду, коли планети найбільш часто вишиковуються в такому порядку, не існує. При цьому нерідко трапляється так, що це явище можна спостерігати в одній точці земної кулі, в той час як в іншій його зовсім не видно.

Іноді буває так, що парад планет видно десь в районі екватора, де всі планети виявляються високо над горизонтом. Вся справа в куті огляду.

Коли почнеться липневий парад планет і коли його буде краще видно?

Найбільш оптимальними для спостереження будуть дні з 13 по 18 липня. Хоча визначити якісь чіткі рамки не можна. Найкращим часом для спостереження за цим явищем буде годинник перед світанком – в районі другої години ночі. У цей час всі планети, які можна буде побачити, вийдуть над горизонтом.

Що можна побачити без телескопа?

Уран і Нептун неозброєним оком побачити не можна, а ось Венеру, Марс, Сатурн і Юпітер можна буде розглянути і без спеціальних пристроїв, ці планети досить яскраві. Але краще виїхати за місто, там буде кращий огляд, оскільки світло від міських вогнів заважає спостереженню за нічним небом.

До 14 липня видимість Сатурна і Юпітера буде поліпшуватися, тому що вони як раз увійдуть (Юпітер – 14 липня, а Сатурн – 21 липня) в протистояння з Сонцем, тобто будуть добре відображати сонячне світло.

Де край у Всесвіту?

А ось в країнах більш південних, де кут сходу сонця не такий пологий, як у нас, а ближче до прямого, вони не так сильно буде засвічувати, і Меркурій теж можна буде побачити.

Вночі добре буде видно Марс, Юпітер і Сатурн, в той час як Венеру жителі столиці зможуть спостерігати тільки в днем.

В цілому ж побачити парад планет в липні 2020 року зможуть практично всі українці. Винятком становитимуть лише крайні північні території, де ще не завершився період полярного дня або білих ночей.

You cannot copy content of this page