Медовий Спас 2020: час загадувати бажання. Повір’я і прикмети на 14 серпня

14 серпня православні відзначають свято Медовий Спас і починається перший день Успенського посту. У цей день прийнято вшановувати пам’ять про Походження Чесних Древ Животворящого Хреста Господня, збирати мед на пасіці і висвітлювати його в храмі.

Назва свята походить від слова Спаситель, тобто Ісус Христос. Його офіційна церковна назва – Походження Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Відзначати його почали в IX столітті в Константинополі.

Медовий Спас 2020: час загадувати бажання. Повір’я і прикмети на 14 серпня

Вибір дати упав на серпень не просто так. Місяць був дуже спекотним, і століття тому в цей період часто поширювалися різні захворювання, в тому числі інфекційні. Люди часто вмирали. Частина хреста, на якому розіп’яли Ісуса проносили по місту, освячували їм воду і вулиці, після чого спалахи хвороб вщухали.

«Медовим Спасом» свято прозвали тому, що в цей час було прийнято збирати урожай на пасіці. Потім в храмах проходили богослужіння, на яких цей мед висвітлювали.

Традиції свята
Медовий Спас 2020: час загадувати бажання. Повір’я і прикмети на 14 серпня

У цей день було прийнято дякувати пасічникам за їх працю, але працювати 14 серпня було не прийнято. З меду робили різні частування, проте віруючим не варто забувати, що страви повинні бути пісними. Дозволені булочки, пироги, печиво.

Віруючі прагнули відвідати ранкову службу і приносили до церкви продукти – фрукти, овочі, мед, мак, а також зібрані букети квітів. Квіти клали будинки поруч з іконами або купали дітей у відварі з їх пелюсток.

Прикмети на 14 серпня:
Птахи відлітають на південь – починаються холодні ночі.

Йде дощ на медовий спас – наступним літом не будуть ліси горіти.

Якщо з’їсти ложку меду і загадати бажання – воно здійсниться.

Троянди відцвітають – літо до кінця підходить.

You cannot copy content of this page