Мене дратує моя сім’я

Я в шлюбі 22 роки, є діти. Стала помічати, що мене дратує моя сім’я. Я домогосподарка, не працюю, і відчуваю себе домробітницею. Все по дому роблю сама, а коли чоловік допомагає, злюся.

Іноді думаю: «Підіть, не розмовляйте зі мною ніхто, відчепіться від мене». З чоловіком у нас теж нерозуміння: він нервує, зривається на всіх, і це дратує подвійно.

Втомилася від усього, нікого не хочу бачити. Але йти мені нікуди, виїхати кудись, побути на самоті теж немає шансів. Стала шукати відповіді на запитання: для чого я живу? Для прибирання, прання, прасування? Що мені робити?

Наталя, 47 років. Порада від психолога.
Пані Наталю, ви пишете про сильне роздратування і втому. Наші почуття виконують важливу роль: вони повідомляють про ставлення до того, що відбувається зовні. І зараз ситуація, в якій ви опинилися, вам не підходить. І ви це підтверджуєте, коли ставите питанням: чому все доводиться робити самій? Це ваша потреба – розділити відповідальність, не тягнути все на собі – розвантажитися. Але потім ви думаєте: «Підіть, не розмовляйте зі мною ніхто, відчепіться від мене».

Виходить, ви подаєте оточуючим протилежні сигнали: з одного боку – «допоможіть», з іншого боку – «підіть». Як ви думаєте, чи буде вам насправді легше, якщо всі підуть, якщо ви залишитеся одна з усіма цими справами? Або вам все-таки потрібно чуже плече, можливість розділити тяготи з іншими, допомога і підтримка?

Я знаю: часто ми кусаемся, коли боляче, коли потребуємо інших. І з’ясовується, що інші готові відгукнутися, дати те, що нам потрібно. Потрібно тільки правильно попросити. Чи вмієте ви звертатися за допомогою, делегувати справи, або вам простіше піти, виїхати або зробити все самій? І якщо не вмієте, то ваше завдання – навчитися цьому.

І ще питання: чи не берете ви на себе більше відповідальності, ніж потрібно? Ми самі повинні вміти подбати про себе. Просити, якщо нам потрібна допомога, вміти чути себе і вирішувати, коли нам досить. Чи не накладати на свої плечі вантажу більше, ніж ми можемо віднести, вміти помічати свої потреби, свої емоції, заспокоювати себе.

Тепер подумайте, що ви можете зробити для себе, щоб вам стало легше? Може, почати розділяти обов’язки? У вас є діти і чоловік – чому всі домашні справи на вас, якщо в сім’ї – чотири людини?

Може, ввести якийсь ритуал, який буде вам приємний і наповнить радістю? Ви можете гуляти по парку, займатися спортом або йогою, або робити щось ще. А може, прислухавшись до себе, ви зрозумієте, що просто потрібно більше висипатися. Або що скучили по роботі чи навчанні і що хочеться чогось нового – яку потребу ви не даєте собі реалізувати? Яку потребу ви гасите в собі і тим самим гасите свою енергію?

You cannot copy content of this page