Мої рідні намагаються розвести нас з чоловіком. Що робити?

Ми з чоловіком знайомі 20 років, у кожного за спиною невдалий шлюб. П’ять років тому зійшлися, три роки офіційно одружені. У нас прекрасні партнерські відносини, побудовані не на любові в звичному для оточуючих поданні (з постійними поцілунками і іншим), а на взаєморозумінні.

Проблема в тому, що майже всі рідні вважають наші відносини нездоровими. Спочатку мої близькі ніяк не могли заспокоїтися, що чоловік не проявляє «належної уваги», подарунків мені не дарує і замість пишного весілля ми просто розписалися.

Його рідні незадоволені, що він дав мені можливість працювати з дому і займатися дітьми. А недавно на корпоративі чоловік, випивши зайвого, зрадив мені з співробітницею, про що відразу ж розповів.

На біду виявилося, що цю жінку знають наші приятелі, і тепер всі в курсі того, що сталося. Я сприйняла ситуацію спокійно і не вважаю, що через таку дрібницю варто руйнувати сім’ю. Але у тих, що оточують інша думка: рідня намагається викликати у чоловіка почуття провини, а у мене – спрагу справедливості. Дійшло до того, що на тлі цього постійного пресингу ми з чоловіком посварилися – вперше за п’ять років спільного життя. Не знаю, що робити, як зупинити це.

Надія, 38 років. Порада від психолога.
Надія, звичайно, дуже складно, коли близькі і рідні так залучені в стосунки пари і від їхньої уваги нікуди не сховатися. Але це ваші особисті відносини, і тільки вам вирішувати, що для вас прийнятно, а що ні. Наприклад, навіть якщо ви відчуваєте брак поцілунків, воно компенсується розумінням і прийняттям з боку чоловіка. Однак спробуйте проаналізувати, чи не турбують вас саму деякі аспекти ваших відносин.

Ви пишете, що чоловік вам зрадив. Так, є шлюби, де це вважається нормою. І все ж, думаю, те, що трапилося не може вас не зачіпати. Крім того, зрада повністю суперечить принципу взаєморозуміння в парі, про який ви сказали на самому початку.

Це не означає, що через те, що сталося варто руйнувати сім’ю. Ви можете постаратися зрозуміти, чому так сталося, і пробачити чоловіка. Але, думаю, вам дуже не хочеться розбиратися, наскільки ця ситуація прийнятна для вас самої, і легше думати про нав’язливих родичів, ніж про те, що відбувається у вашому шлюбі.

Якщо повернутися до вашого запитання про те, що можна зробити, щоб тиск з боку родичів припинився, то я б порекомендувала встановити межі, які будуть оберігати вашу пару від вторгнень оточуючих.

Вирішуйте самі, чим й коли ви хочете ділитися з родичами і близькими, якщо взагалі хочете. Припиняйте будь-які неприємні коментарі або розпитування, які здаються вам недоречними. Позначивши територію, на яку ви пускаєте або не пускати рідних, ви відразу відчуєте себе і свою пару більш захищеними.

You cannot copy content of this page