Перейти до вмісту

Найчастіше молодята кажуть, що їхні батьки руйнують сімейні стосунки своїми порадами. У нашому випадку теща та свекруха вже неодноразово рятували наш із чоловіком шлюб. Наші мами вміють заспокоїти та спрямувати нас на правдивий шлях

Найчастіше молодята кажуть, що їхні батьки руйнують сімейні стосунки своїми порадами. У нашому випадку теща та свекруха вже неодноразово рятували наш із чоловіком шлюб. Наші мами вміють заспокоїти та спрямувати нас на правдивий шлях. Але ж вони не вічні, як ми житимемо, коли залишимося без мам? Відразу розлучимося?

Вся річ у тому, що в мене та мого чоловіка Дениса вибухові характери. Коли ми лаємося, летять не лише іскри, а й тарілки із каструлями. Під час сварки ми, здається, готові вчепитися один одному в горлянку та наговорити образ.

Звичайно, згодом, ми вщухаємо і розуміємо, що обидва були неправі. Але у нашій сім’ї визнати свою помилку – це на рівні поразки. Тому навіть заспокоївшись, ми можемо тижнями не розмовляти один з одним.

Ми з Денисом любимо одне одного і тому намагаємося знайти вихід із ситуації. Ми удвох ходили на зустріч до психолога, приймали заспокійливе, медитували та займалися йогою. Але це не рятує нас від чергового вибуху.

Добре, що у нас із чоловіком мудрі мами. Вперше я зрозуміла це, коли вся в сльозах подзвонила мамі й почала скаржитися їй на те, що чоловік не хоче прибирати за собою ні посуд, ні брудний одяг.

– Мамо, уявляєш, він приходить додому і мало не взутий йде на кухню, а я потім підлогу повинна перемивати через його лінощі. Ще й скине куртку, в якій на вулиці ходить, на моє улюблене крісло. Невже не можна відразу на вішалку повісити?

Мама абсолютно спокійним тоном мені відповідала:
– Сонечко, а ти не думала, що він іде одразу на кухню, бо там смачно пахне? Чи Денис скучив і хоче спочатку побачити кохану дружину, а вже потім роздягтися? Ну, подумаєш: не вішає куртку одразу до шафи.

Адже він втомився після роботи. Твій батько, коли в гаражі копирсається, часом навіть робу не знімає, а відразу на табуретку в кухні сідає. Що ж мені розлучатися з ним через це?

Після маминих слів я по-новому подивилася на своє ставлення до вад чоловіка. Причому з’ясувалося, що Денис теж зателефонував своїй матері та сам прийшов до мене миритися з букетом квітів та моїми улюбленими цукерками. За це примирення я досі вдячна свекрусі та своїй мамі.

Після цього випадку ми з чоловіком не сварилися місяці зо три. Зате коли наступного разу ми з’ясовували стосунки, я пішла в іншу кімнату і відразу ж набрала мамин номер. Після розмови з нею я пішла першою на примирення.

Це, звичайно, чудово, що у нас із Денисом такі мудрі мами. Але ж ми обидва – дорослі люди, нам по 27 років. Не можна ж за будь-якого конфлікту дзвонити мамі, щоб помиритися з чоловіком?

Настав час вчитися самостійності. До того ж ми з Денисом дуже хочемо дитину. Ось, тільки хіба можна планувати малюка за таких обставин? Треба якось норов втихомирити.

Я дуже боюся, що коли наші мами помруть, стосунки з чоловіком також зруйнуються. Я сумніваюся, що морально я витримаю таке навантаження. Але як навчитися справлятися зі своєю емоційною бурею? Ми з Денисом уже всі способи перепробували