Перейти до вмісту

Не хочу бути арбітром в демонстративних сварках сина з його дружиною. Дружина сина регулярно влаштовує йому істерики

  • від

Дружина сина регулярно влаштовує йому істерики…

У мене дивна сповідь, скоріше, мені потрібна порада психологів, фахівців-конфліктологів або досвід тих, хто вміло виходить з конфліктів.

Справа в тому, що я не знаходжу потрібних фраз під час конфліктів у сім’ї сина. Вони живуть окремо в квартирі, давно дісталася мені у спадок від мого діда, і подарованої моєму синові. Живуть вони 5 років.

Невістка – хороша господиня, є онук. Мій син працює один, невістка сидить з онуком. Щоб не виникало причіпок до мене, що я розхвалюю сина, я говорю чесно: син роботящий, турботливий, непитущий і не палить, ніяких рибалок, пивних зустрічей. Допомагає дружині в усьому. Вірний і відданий. Прошу не ставити під сумніви мої слова. Знаю, про що пишу.

Невістка теж створена для сім’ї. Претензій до неї не маю. Але вона дуже галаслива і конфліктна людина. Під час кожної сварки вона дзвонить мені і кличе до них «на розмову». Скаржиться на сина по таким дрібницям, що мені соромно їх перераховувати (вони інтимно-гігієнічного характеру і особливостей організму). Я сиджу і вислуховую цю нісенітницю. Син, як обвинувачений, теж сидить мовчки.

У мене, зрозуміло, є що їй сказати, і мені хочеться навіть її відправити кудись подалі, але я мовчу і говорю тільки, що ніхто не ідеальний, шукайте компроміс і інші чергові банальності. Я боюся сказати зайвого. Вона весь час погрожує піти, з’їхати.

Я проти того, щоб виносити сміття з хати. Я ніколи не скаржилася нікому на свого чоловіка. Вирішували все сама. Мені неприємно перебувати в гущі їх конфлікту. Мені хочеться вже їй сказати: не подобається – йди. Але не можу.

Як мені чинити? Як не дати сісти собі на голову, не дати маніпулювати сином і поставити на місце невістку, щоб вона припинила погрожувати тим що піде?

Я хочу, щоб вони жили разом, але і не хочу бути ганчіркою в очах невістки. Я просто боюся зламати їхній шлюб, якщо скажу все, що мені хочеться. Як вести себе і що говорити в ці моменти? Прошу порад від фахівців, які знають як гасити конфлікти, не втрачаючи гідності.

Саме, мабуть, цікаве, що після цих «очних ставок» з моєю участю у них знову тиша й гладь, любов і голуби. До наступного разу.