Не можу припинити внутрішній діалог з колишнім партнером

Ми розлучилася чотири місяці тому. Повернути відношення не хочу, возз’єднання з цією людиною і спільного майбутнього теж, але не можу перестати думати про нього, постійно подумки веду з ним діалоги. Кожен день, прокидаючись і засинаючи, думаю про нього, це болісно і забирає багато енергії. Протягом дня веду себе неуважно, багато роблю на автопілоті. Допоможіть мені впоратися з цим …

Діана, 29 років. Порада від психолога
Діана, внутрішній діалог – природний процес після завершення будь-якої значимої події в нашому житті. Наприклад, повернувшись з подорожі, ми переглядаємо фотографії місць, які нас особливо вразили, щось стираємо, щось зберігаємо довго, розповідаємо друзям, немов переживаючи те, що трапилося заново. Все це потрібно, щоб укласти збудження в «пам’ять відчуттів» і діставати по мірі необхідності.

Так і спілкування з іншою людиною пробуджує в нас емоції, думки. Всім їм потрібен час, щоб знайти місце в нашій душі і пам’яті. Але буває, що людина сказав чи зробив щось, що йде врозріз з нашим звичним мисленням або не відповідає нашому світогляду і цінносттям, і тоді ми починаємо кружляти в діалозі, «жувати» одну і ту ж фразу, нав’язливо повертаючись до події.

Подія стає минулим, коли реакція на нього притупляється і більше не турбує нашу повсякденність. Щось у ваших минулих відносинах не дає вам спокою. Щось зачепило ваше стале уявлення про правила, закони, заборони, можливості, який був сформований в дитинстві, юності. І тепер ви сперечаєтеся з людиною, який давно пішов з вашого життя, але залишив слід, немов перевернув пласти землі.

Тепер вам доведеться переглядати і шукати нові аргументи на захист своєї позиції, а поки ви перебуваєте в нестабільному положенні, втративши впевненість у правоті своїх поглядів. Але в цьому є і позитивна сторона: коли хтось проходиться по нашим больових точках, ми можемо по болю розпізнати, де ховається проблема і над чим треба працювати.

Якщо напруга від внутрішнього діалогу призводить до втрати енергії і виснаження, вийти з цього стану без фахівця може бути важко. Психолог або психотерапевт може діагностувати, де порушено кордони вашої стабільності, варто їх ремонтувати або потрібно переглянути їх цінність і будувати нові.

You cannot copy content of this page