Не впевнена в вірності чоловіка

Після недавнього розлучення живу разом з чоловіком, який трохи старший за мене і теж розлучений. Мене дуже хвилює питання вірності в наших відносинах, хоча ніяких приводів для ревнощів він не дає.

Сумніви в мене вселяє широко поширена думка, що всі чоловіки так чи інакше зраджують. Як правильно говорити про це з партнером, щоб не виглядати ревнивою і невпевненою? Як навчитися повністю довіряти йому?

Олена, 38 років
За статистикою, зраджуючих жінок на кілька відсотків менше, ніж чоловіків. Так що правильніше сказати, що багато чоловіків і жінки зраджують, не всі, але більшість. Ви теж автоматично опиняєтеся в зоні ризику і підозр.

Впевненість в партнері може збільшитися, коли ви краще дізнаєтеся одне одного, на підставі розповідей про його минуле і аналізу його поведінки в сьогоденні. Для цього потрібен мінімум рік відносин, за умови відкритості та частих довірчих розмов одне з одним. І все одно на сто відсотків упевненим у вірності іншої людини  практично неможливо.

А поговорити з партнером можна про правила спільного життя, в тому числі про те, що кожен з вас вважає неприйнятним у відносинах, через що ви готові розлучитися відразу. Зазвичай це зради, важкі форми залежності, фізичне насильство, взяті потай великі кредити і т.д. Детально і по пунктах обговоріть ці умови.

І в той же час пропоную задуматися про вашу недовіру до чоловіків. Адже цей стереотип про невірність більшості чоловіків відомий всім, а підвищена увага до нього у вас. Можливо, ваша тривога обумовлена ​​негативним досвідом в попередніх відносинах, або це траплялося у батьків і родичів, знайомих і подруг.

Важливо проаналізувати ці історії і постаратися зрозуміти причини в характерах, поведінкових моделях персонажів, обставин, при яких відбувалися зради. Постарайтеся побачити різницю між ними і своїм чоловіком і зробити відповідні висновки. Якщо не допоможе, то є сенс звернутися до психолога, щоб обговорити з ним травматичний досвід зрад у вашому житті, щоб позбутися від невпевненості і недовіри в цьому питанні.

You cannot copy content of this page