Незважаючи на допомогу психолога, не можу знайти чоловіка. Чому?

Три роки тому я вперше прийшла на консультацію до психолога. Звернулася з проблемою, яку до цього змогла частково пропрацювати сама.

Зараз я легко розбираюся в багатьох життєвих ситуаціях. До психолога тепер ходжу не часто. Пробувала і бесіди, і медитації, і масаж, і навіть карти Таро. Але багато питань до цих пір залишаються без відповіді.

Як і раніше не складаються стосунки з чоловіками. Не можу розібратися в собі. Психолог у мене чудовий, дуже допомагала і допомагає. Але навіть після консультацій з нею я допускаю ті ж помилки, що і раніше. Чому? Я людина розуміюча, чуйна, знайду «підхід» до будь-кого.

Чоловікам подобаюся, приваблива зовні, розумна. В роботі відповідальна. У ліжку чудова. Хороша господиня і мама. Мене не вважають занудою. І при цьому я незаміжня.

Після розлучення два роки намагалася відповісти на питання, чи хочу знову одружитися. Зрозуміла, що хочу. Але нічого не змінюється. Для близькості чоловік є, але сім’ю створити ні з ким.

Ніяких завищених вимог до супутника життя у мене немає. Люблю чоловіків, не вважаю, що «всі вони однакові», що «їм всім одне й те саме потрібно». Впевнена, що кожен – особистість. Нещодавно відправила заявку в шлюбне агентство. Раптом вийде?

Марина, 35 років
Ви питаєте, Марина, чому, пропрацювавши проблеми з психологом і навчившись багато в чому розбиратися самостійно, ви в певних ситуаціях ведете себе як раніше. Наприклад, у відносинах з чоловіками.

Ви вмієте помічати свої сильні сторони і дивується, чому у вашому житті немає «чоловіка для заміжжя». Спробуємо розібратися, що заважає вам застосувати знання на практиці.

Існують різні «проекти» шлюбу. Бувають близькі, довірчі відносини, які поступово (і постійно) створюються стараннями обох партнерів. Але буває і шлюб «за розрахунком», шлюб як «рекламна акція», шлюб як «діловий договір» та інші.

Які відносини підходять вам? Від вашого вибору залежить, які знання вам знадобляться. Можу припустити, що якщо заміжжя для вас – це близькі та довірливі стосунки, то для такого союзу бути «знаючою» людиною – не найважливіше.

Набагато важливіше здатність до близькості з іншою людиною. Але щоб навчитися зближуватися з іншими, відкриватися іншим, спочатку треба стати близькою для себе, відкритися собі. Такий досвід людина набуває з дитинства, у відносинах з людьми, які турбуються про неї. Вони дають дитині найважливіше «знання»: можна бути залежним, слабким, «поганим» або «хорошим». Тебе будуть любити таким, який ти є. Це «уроки» близькості, довіри і прийняття себе.

You cannot copy content of this page