Одружений коханець не хоче нічого міняти

Уже 13 років зустрічаюся з одруженим чоловіком. Не можу назвати себе жертвою – чудово розумію своє становище. У мене дочка від першого шлюбу, який виявився невдалим.

Іноді мені здається, що я боюся повноцінних відносин. Моя мама не хоче нового зятя. Слухаю її, хоча мені вже 40 років. Мій коханець дуже добре ставиться до моєї сім’ї, вони його знають. Але він далекий від думки щось міняти.

Його все влаштовує. Коли я його наводжу на розмови про майбутнє, він тихо стогне. У сім’ї у нього все непросто, і він боїться осуду з боку рідних. Чи варто мені продовжувати ці стосунки? Як отримати конкретну відповідь від людини, який тягне час? Або залишити все як є?

Марія, 40 років. Порада від психолога.
Марія, в першу чергу важливо визначитися, якого майбутнього хотіли б ви самі. Спробуйте пофантазувати, який варіант найбільш комфортний і чим визначається цей комфорт. Ви пишете, що не вважаєте себе жертвою, а значить, усвідомлено опинилися в поточних відносинах. У чому для вас їх привабливість?

Зараз склалася система здається цілком стійкою. Вашому чоловікові непросто залишити сім’ю, вас саму лякає можливий офіційний статус відносин. І навіть ваша мама допомагає підтримувати поточний стан речей. Така ситуація може зберігатися ще дуже довго, поки влаштовує всіх, хто в неї втягнутий.

І разом з тим щось вас все ж турбує, якщо ви вирішили написати листа. Прислухайтеся до себе: про що ця тривога? Що викликає дискомфорт? Припустимо, ваш чоловік перестав би тягнути час і дав конкретну відповідь. Які варіанти він міг би вам запропонувати і який з них вам найбільше хотілося б почути? Що, якщо його відповідь не сподобається вам, якщо його бачення майбутнього вас не влаштує?

Що б він не відповів, зараз ви ніби надаєте йому остаточне слово у вирішенні ситуації. Кожен з нас час від часу вдається до такого способу, коли з якоїсь причини тривожно прийняти рішення самостійно. Так ми позбавляємо себе від відповідальності за можливі помилки, але одночасно і позбавляємо вибору.

You cannot copy content of this page