ЦЕ EASY Життєві історії Після 24 лютого мій син першим пішов до лав добровольців захищати Україну неньку. Навіть мої з невісткою вмовляння не допомогли. Не переконала і маленька дитина. Тож я перевезла невістку з малям до себе. На мій подив, Іра виявилася зовсім іншою людиною, ніж я її собі уявляла, це вже стало для нас проблемою

Після 24 лютого мій син першим пішов до лав добровольців захищати Україну неньку. Навіть мої з невісткою вмовляння не допомогли. Не переконала і маленька дитина. Тож я перевезла невістку з малям до себе. На мій подив, Іра виявилася зовсім іншою людиною, ніж я її собі уявляла, це вже стало для нас проблемою

Після початку повномасштабного вторгнення мій син першим пішов до лав добровольців захищати Україну неньку. Навіть мої з невісткою вмовляння не допомогли. Не переконала і маленька дитина. Син сказав, що повинен бути там, на фронті, щоб підступний і віроломний ворог був розбитий. Вплинути на його слова ми не змогли.

Як би там не було, залишити невістку з щойно народженим онуком я не мала морального права. Перевезла її з дитиною до себе, до центру міста. Заодно заощадивши їй на оренді квартири.

Тим більше ми все одно родичі і повинні триматися разом. Не те, щоб я вважала себе професійною порадницею в материнських справах, але сина мені якось вдалося виховати пристойною людиною.

Не подумайте, якщо я бабуся, значить, сиджу на пенсії і цілими днями вдома. Ні, маю свій бізнес. За роки розвитку він непогано пішов у гору, тож тепер я відповідаю за своїх працівників, плачу податки, коротше, живу, як хочу, у своєму, якщо так можна сказати, ритмі. Не люблю сидіти на дивані перед телевізором. Мені подавай якесь більш енергійне заняття чи завдання. Це в мене в батька.

Тепер вам буде легше уявити те, як я намучилася зі своєю невісткою. І продовжую, між іншим, мучитися й досі.

Вона, до речі, до появи дитини теж була досить рішуче налаштована розпочати свою справу. Запитувала в мене поради, розповідала про свої ідеї та думки. Деякі її плани мені навіть видалися багатообіцяючими. Але потім прийшли загарбники.

Так ось, Іра з немовлям переїхали до мене. Я виділила для них велику кімнату. Туди влізли всі речі для дитини, ліжечко, при цьому залишилася ще купа місця.

Попросила невістку прямо, щоб вона питала в мене, якщо їй щось буде потрібно. Щоб не було таємниць, сором’язливості та недомовок. Домовились, що так і буде. Але потім…

Іра з енергійної та цілеспрямованої дівчини перетворилася на саму натуральну квочку. Вона набрала вагу, взяла в звичку постійно розмовляти з дитиною вголос і стала дуже навіть сонною. Я впевнена, що така поведінка у неї виникла вже після появи дитини. Я ж спілкувалася з нею раніше. Абсолютно інша людина.

Я запропонувала взяти відпустку, щоб побути якийсь час із онуком. А вона могла б повернутися на роботу і знову відчути себе у своїй тарілці. Прокинутися від цього постійного сну. Але вона відмовилася. Сказала, малюкові потрібна мама, а їй приємно займатися домашніми справами, то все буде добре.

Зізнаюся, домогосподарка з неї чудова. Квартира завжди чиста, приємно пахне. Холодильник забитий їжею, при цьому на кухні немає ніякого запаху. Я його, поки жила сама, взагалі не використовувала. Може, хіба приготувати каву. На першому поверсі нашого будинку є недороге кафе, тож я харчувалася там. Але тепер, з таким достатком домашньої їжі, боюся, я теж погрубішала трохи.

Але мене все одно дратує ця сонна панночка. Невістка – людина хороша, я просто терпіти не можу саме цей її стан. Пішла нагріти молоко – заснула. Ми розмовляємо, настає п’ятихвилинна пауза — заснула. Дивиться фільм, з дитиною на руках – я вже бачу, очі заплющені. Онук, до речі, засинає після неї. Якщо я прийду додому з роботи, а вона не спатиме, значить, сталося щось важливе.

Нечасто, але мені вдається поговорити із сином. Цих кількох хвилин вистачає тільки для того, щоби послухати його голос і переконатися, що з ним все добре. Я не збираюся витрачати зайвий час, щоб запитати, чи була Іра завжди такою, чи це в мене вже старечий маразм почався. Але проблема таки є.

Я пробувала навіть найняти няню для онука, щоб у невістки був час піти зі мною до спортзалу чи на йогу. Думала, може, це зуміє її підбадьорити, не вічно залишатися сплячою красунею з зайвою вагою. Але ж ні. Теж відмовилася.

Аргументувала тим, що в цьому віці дитина повинна якомога довше бути з матір’ю. Так у них виникає спільна енергетика, що тільки несе позитив їм.

Зрозуміло, що з дому її ніхто не гнатиме. Крім того, господиня з неї в рази краща, ніж я, і це, напевно, добре. Але я бачила в ній когось на зразок своєї подруги. Подібну по духу зі мною людину з величезним потенціалом.

Думала, буде мені, як дочка. Ми могли б разом у відпустку їздити. Я познайомила б її з потрібними для бізнесу людьми.

А зараз дивлюсь і бачу звичайну домашню бабу. Домосідка зі стажем та без усіляких перспектив. Декому таке підходить. Психологічно та ментально, я маю на увазі.

Але мій син не такий, я це точно знаю. Що буде, коли він повернеться додому, а на нього тут чекатиме зовсім чужа людина? Груба, сонна і пасивна?

Я бажаю своїй дитині тільки добра. І невістку теж не хочу кривдити. Я знаю, десь усередині вона все ще така, молода та енергійна. Але як її розбудити, як достукатися, я гадки не маю.

Може, потрібен час і потім всеякось само собою прийде в норму? Але що якщо ні? Не люблю хвилюватися без причини, проте це дуже важливий момент. Залишається лише сподіватися.

Related Post

Колишній чоловік став моїм коханцемКолишній чоловік став моїм коханцем

Не можу розібратися в собі. Більше 10 років тому розлучилися з чоловіком, а жили в шлюбі недовго – близько двох років. Розлучення було болючим для мене – я зненавиділа колишнього

Подарували синові на весілля квартиру, я залишила одні ключі собі, щоб іноді заходити до невісткиПодарували синові на весілля квартиру, я залишила одні ключі собі, щоб іноді заходити до невістки

Наш син — це найдорожче, що маємо. Він у нас єдина дитина. Усе життя ми намагалися дати йому все. Ось тільки нашу допомогу він зовсім не оцінив. Відвернувся від батьків,