fbpx

Плюси та мінуси “органічної” косметики

Проведіть невелике опитування серед ваших подружок – що вони розуміють під словами “природна косметика”? Впевнена, ви отримаєте безліч відповідей, які умовно можна розділити на три групи

Косметика, виготовлена ​​професійно, у фабричних умовах. Продається у торгових точках. Зазвичай на ній є напис – “природний”, “натуральний”, “органічний” або “біо”.

Косметика, що створюється самостійно з професійних інгредієнтів, які можна придбати в аптеці.

Група, яку я називаю «косметика з каструлі». Готується самостійно, з продуктів харчування, за рецептами з бабусиних зошитів.

Прихильники природної косметики впевнено доводять – лише одне визначення «природна» має на увазі корисність, безпеку, гарантований позитивний ефект.

Чи так це? Розбиратимемося.

1. Покупна натуральна косметика
Домовимося відразу, попри всі запевнення маркетологів, природна косметика, що продається в магазинах, не може бути на 100% натуральною. Достатньо подивитися на терміни придатності покупних кремів, тоніків та іншого. Емульгатори, загусники, консерванти… Ці «природні» компоненти дозволяють зберігати та використовувати косметику роками.

На жаль, у законодавстві немає чітких критеріїв, що таке «природна косметика». Недобросовісні виробники з успіхом користуються цією лазівкою і «ліплять» чарівні слова на свою продукцію, якщо в ній є хоч натяк на натуральні інгредієнти.

Органічна косметика
З нею так само складно. «Органічна» має на увазі, що використовується сировина, вирощена без сільськогосподарської хімії, зібрана в екологічно чистих районах. Чи багато знайдеться таких місць у наш час? Купуючи таку косметику краще відразу убезпечити себе і віддати перевагу солідним фірмам, які мають бездоганну репутацію. Але, як-то кажуть, за задоволення треба платити. Продукція таких виробників коштує досить дорого.

Брати чи не брати?
Не все природне обов’язково корисно, як і не все штучне шкідливо. Ніхто не скасовує алергічні реакції під час використання природної косметики. Натуральні олії, вітаміни просто не можуть зберегти свої властивості без певних синтетичних компонентів.

Прекрасно, якщо косметика містить натуральні компоненти. Але все-таки зациклюватись на використанні тільки природної косметики не варто. У всьому необхідно знати межі!

2. Домашнє «зілля…»
Група номер два – косметика, що створюється самостійно з покупних інгредієнтів. Одна з найкращих косметологів, яка мені зустрічалася у житті, готувала свої креми сама. На жаль, поїхавши за кордон, вона забрала і всі свої секрети. А її крем це було щось!

Зараз, в епоху розвиненого інтернету, підібрати необхідні компоненти для створення «своєї» марки косметики не складно. Тим паче, що існують величезні спільноти кремоварів, які допоможуть порадою, рецептом, поділяться натхненням.

Не маю нічого проти «самвидавських» кремів, але при дотриманні наступних умов:

Ви повинні бути на 100% впевнені в якості інгредієнтів майбутнього крему.
Ідеальна чистота має бути всюди – кухня, посуд, пакування, руки.
Правильні умови зберігання.
Так само треба бути готовим до того, що за ефективністю ваша косметика поступатиметься професійною і може викликати алергічну реакцію.

Будьте обережні та завжди тестуйте отриманий продукт!

3. Природна косметика із каструльки
Сама, на мій погляд, весела та креативна група природної косметики! Прекрасна нагода провести з подружкою приємний вечір за виготовленням апетитних масок. Але чи ефективна ця можливість? Ефективність у «кухонної» косметики, звичайно ж, є. Тільки якщо використовувати її як доповнення до якісних професійних засобів.

Аргумент – «а баба Валя із сусіднього під’їзду у свої сто виглядає на всі п’ятдесят, а мазалася тільки кефіром завжди», не дуже коректний. Вибачте, сто років тому продукти харчування були якіснішими й кращими ніж зараз, і брати єдиний, окремий випадок як аксіому не доказово. Зараз жінки в 50 років виглядають набагато краще за своїх ровесниць, які жили сто років тому. Все завдяки новому погляду на життя.

Звичайно, можна готувати собі масочки та тоніки з харчових продуктів! Але не заощаджуйте на собі. Використовуйте все, що надає вам сучасна косметологія за повною програмою і будете прекрасні та молоді довгі роки!

Related Post

Цікаві факти про шкіру обличчя, які допоможуть зберегти молодістьЦікаві факти про шкіру обличчя, які допоможуть зберегти молодість

Якісний догляд за зовнішністю необхідний на регулярній основі, навіть при ідеальному харчуванні, без косметики не обійтися. Не дарма сучасні жінки виглядають куди краще, ніж це було можливо не так давно.

Чому потрібно перестати спати з мокрим волоссямЧому потрібно перестати спати з мокрим волоссям

Звичка лягати спати з мокрою головою не найкраща, тому що має деякі наслідки. Ось зараз як перерахуємо, що відбувається, якщо не висушити волосся, більше так робити не станеш. Насправді, можна

5 звичок, які прискорюють старіння5 звичок, які прискорюють старіння

Спосіб життя позначається на нашій зовнішності не менш, ніж генетична схильність. Те, як ви доглядаєте за собою, скільки часу приділяєте відпочинку, що їсте, як багато рухаєтеся, навіть як думаєте, відображається