Познайомилися для створення сім’ї, а тепер він “нічого не обіцяє”

Ситуація така: познайомилася з хлопцем на сайті знайомств, в його профілі було зазначено, що він шукає дівчину для створення сім’ї і народження дітей. Мене це привернуло, так як я вже готова до сім’ї і дітям, мені 32 роки, заміжньою не була, дітей немає. Йому 34 роки.
На першому побаченні сказав, що дійсно хоче сім’ю, але він розлучився рік тому з дружиною. Вони розлучилися дуже погано, вона пішла від нього і не дає бачитися з дитиною. Він звинувачує тільки її, своєї відповідальності в розлученні не визнає і судиться з нею весь цей рік. Загалом, людина занурена в проблеми свого минулого шлюбу, та ще залишився без стабільного заробітку і всі зароблені гроші віддає на аліменти.

Я його підтримала в цій ситуації: сказала, що буду допомагати морально, чим зможу, і я з ним не заради грошей і подарунків, сама добре заробляю. У процесі спілкування від нього стала чути такі фрази: «давай не квапити події», «насолоджуйся сьогоднішнім днем», «я не хочу тобі нічого обіцяти». Чесно кажучи, було прикро це чути, але я намагалася входити в його становище і не квапити події. Ми з ним 1,5 місяці разом, то він у мене ночує, то я у нього. Ніяких розмов про спільне майбутнє від нього не чути.

Відчуваю, ніби мною користуються, щоб відійти від минулих відносин. Людина каже, що я багато значу для нього, що він без мене нудьгує, але я бачу з його поведінки, що зі мною він нічого не планує. Якщо перші 2 тижні я буквально літала після побачень з ним, то зараз все більше мучу себе питаннями і сумнівами. Як обговорити з ним все це? Або, може, варто просто розлучитися?

Анна, 32 роки. Порада від психолога.
Анна, найголовніше в цій ситуації – це визначитися з вашими потребами. Ви написали, що налаштовані виключно на серйозні відносини з перспективою створення повноцінної сім’ї. І ви маєте на це право. Але що відбулося насправді?

Таке відчуття, що основним мотивом підтримки відносин спочатку став страх не відлякати цього чоловіка, який вам здався підходящим кандидатом. Почалося з того, що ви щиро слухали і співпереживали, при цьому інтуїтивно вловлюючи деякі нестиковки, оскільки часто зрозуміло, що в розлученні беруть участь обидва.

Ми не знаємо всього, але я точно впевнена, що заперечення своєї провини в розлученні підкреслює небажання брати відповідальність за ситуацію – адже простіше перекинути вину на партнера.

Фактор «поганої дружини» також підвищує ймовірність спровокувати у вас жалість і, найголовніше, підштовхує вас вести себе по струнці, щоб не бути в його очах такою же, як вона (епітети можна підставити самостійно).

Що в підсумку і вийшло. Ви перетворилися в акуратну, потураючу його примхам дівчину, при цьому чоловік отримав безмежне право на пасивну і навіть споживчу поведінку. Справа навіть не в грошах. Порадувати дівчину можна і недорогим букетиком, приємним сувенірчиком, походом в кіно.

Вас явно збиває з пантелику, що він підкреслює, як в вас потребує, як по вам нудьгує. А чому б і ні? На даному етапі ви дійсно стали для нього точкою опори, яка потребує нічого натомість. Інтуїтивно ви все відчуваєте вірно.

Добре б розібратися, чому ви схильні демонструвати чоловікові свою необтяжливість для нього. Можливо, вами рухає несвідомий страх бути відкинутою при пред’явленні розумних вимог і умов з вашого боку. Тому вам простіше показувати незалежність і догоджати.

Ви питаєте, як краще вчинити: поговорити або розірвати відносини. У будь-якому випадку під час розставання доведеться пояснити причини. Постарайтеся для початку зрозуміти, що привело вас в очікувальну роль зручної, розуміючої дівчини. Коли у вас вийде розібратися з цими аспектами, то розмова відбудеться сама по собі і стане природним кроком. І по реакції вашого хлопця ви зможете зрозуміти, чи варта гра свічок або цей чоловік вкладатися в вас не готовий.

You cannot copy content of this page