Перейти до вмісту

Прохолода тільки снитиметься: синоптики прогнозують аномально спекотний липень

Цього року українські синоптики попереджають про справді спекотне літо. У липні температура повітря буде 1,5-2 градуси вище за норму. При цьому у більшості регіонів буде дуже мало опадів.

Пише ЦЕ EASY з посиланням на прогноз Укргідрометцентру.

Так, у липні 2022 року середня місячна температура повітря буде в межах 21-26 градусів тепла, в Карпатах 17-19 градусів.

У той час, як дані багаторічних спостережень свідчать, що середня місячна температура повітря у липні становить 19-24,8 градусів, у Карпатах 13-18 градусів тепла.

Абсолютний максимум температури повітря 34-39 градусів, у південних, східних, південно-східних областях та у Криму місцями 40-41 градусів, у гірських районах 26-33 градусів.

Щодо місячної кількості опадів – очікується 34-96 мм (у Карпатах до 150 мм). Як зазначають синоптики, це у межах місячної норми. Однак у південно-західних областях дещо менше норми.

Середня місячна кількість опадів становить у західних, північних, Вінницьких областях 62-119 мм, на решті території 37-75 мм, на південному сході місцями 23-36 мм.

Водночас завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України Віра Балабух заявила, що у липні очікується аномально тепла погода та дефіцит опадів, особливо у західних областях.

Кліматолог пояснила, що в Україні останні десятиліття є тенденція до суттєвого підвищення температури повітря влітку, особливо максимальної, зростання дефіциту опадів, збільшення тривалості бездощового періоду та зростання інтенсивності конвективних явищ погоди (гроз, злив, граду, шквалу).

Вона додала, що таким чином зростає і тривалість періоду літньої спеки, тож літо 2022 року не стане винятком.