Роздільний бюджет з чоловіком мене не влаштовує

Всі 13 років шлюбу у нас з чоловіком роздільний бюджет. Зараз я завагітніла, якийсь час не працюватиму. Спроби домовитися натикаються на звинувачення в жадібності. Але я хочу знати, як буде влаштована моє життя …

Альбіна, 37 років. Порада від психолога.
У вашій парі кожен відчував себе фінансово незалежно. Схоже, це всіх влаштовувало. Але я згодна, що починається нове життя,  потрібні нові правила, і ви, що цілком логічно, намагаєтеся поговорити з чоловіком і встановити їх. А він ніби протидіє цьому. І тут криється інтрига.

Кого зазвичай називають жаднюгою? Того, хто хоче дуже багато чого. Начебто нормально для жінки в положенні, яка збирається в декрет, просити підтримки і хотіти, щоб чоловік якось застраховував в цей момент. Тим більше законом передбачено, що подружжя несуть взаємну відповідальність, в тому числі матеріальну, одне перед одним.

Але в вашому листі немає згадок про те, що така відповідальність існувала раніше. 13 років її не було, і раптом ви її захотіли. Ви ніби прагнете зберегти колишній спосіб життя, не дивлячись на кардинальні зміни. Тому, хто звик до фінансової незалежності, важко змиритися з її втратою, і ви сподіваєтеся отримати від чоловіка гарантії. А для нього це звучить як недовіра, тому що раніше вам гарантій не було потрібно.

Вже скоро дохід вашої пари знизиться: навряд чи чоловікові доплачуватимуть з нагоди появи дитини. І вам доведеться змиритися з тим, що якийсь час ви будете залежати від чоловіка, а попереднє життя залишиться в минулому.

Однак всі ці роки вам вдавалося домовлятися. Значить, у обох є успішний досвід в цьому. Використовуйте його, щоб шанобливо поговорити одне з одним і перевстановити планування бюджету в нових обставинах. Доведеться викладати всі карти: якщо ви просите якусь конкретну суму щомісяця, щоб відчувати себе впевнено, то доведеться пояснити, на що саме збираєтеся її витратити.

You cannot copy content of this page