fbpx

Розкрита ще одна таємниця кішок

Для свого дослідження вчені взяли 78 кішок, частина з яких були домашніми, інші жили в одному з котокафе Токіо. Щоб провести експеримент дослідники використовували так званий «метод звикання-відвикання» (habituation-dishabituation method).

Вчені з’ясували, що кішки реагують на свої клички. Просто іноді вони вважають за краще ігнорувати господарів

Вчені з Японії з’ясували, що кішки, також як і собаки, реагують на свої клички і можуть розрізнити їх серед інших слів.

У цьому випадку він припускав, що кішці повторюють кілька слів, поки тварина не перестає реагувати на них. Потім кішці вимовляють її кличку і перевіряють, чи відреагує вона на неї.

В експерименті брали участь власники тварин, які в присутності кішок вимовляли чотири слова, схожих за звучанням з кличкою. Потім господарі вимовляли кличку тварини. Виявилося, що кішки активно реагують на своє ім’я: рухають вухами, головою або хвостом, мурличат і нявкають. Потім експеримент повторили, але тепер слова вимовляли незнайомі кішкам люди. У цьому випадку тварини реагували на клички не так активно, але все одно відрізняли їх від інших слів, йдеться в науковій роботі.

Цікаво, що кішки з котокафе гірше домашніх відрізняли свою кличку від кличок інших кішок. Імовірно, це пов’язано з тим, що відвідувачі закладу погано знають, яку кішку як звуть і вимовляють їх клички разом.

Дослідники вважають, що кішки нітрохи не гірше собак здатні до навчання. Інша справа, що вони просто «лінуються» це показувати. До цього ця ж група вчених з’ясувала, що кішки можуть відрізняти голос свого господаря від інших, але не показують цього.

Керівник дослідження Ацуко Саїто з Університету Токіо передбачає, що кішки реагують на клички, так як пов’язують їх з якоюсь дією – наприклад, отриманням ласощів і / або покаранням. Саїто передбачає, що кішок можна навчити відрізняти і інші слова.

Related Post

2 липня в Україні відкрили кінотеатри2 липня в Україні відкрили кінотеатри

У Верховній Раді пояснили, чому кінотеатри не відкрились 10 червня. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив глава підкомітету в сфері кінематографа і реклами комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної

У МОЗ розповіли про нові штрафи за відсутність маскиУ МОЗ розповіли про нові штрафи за відсутність маски

Відсутність маски – штраф. Таке рішення прийняли, щоб не допустити поширення коронавірусу. Кому скільки доведеться заплатити розповів голова МОЗ. Отже, тепер за появу без маски в громадських місцях людей чекає

Головна молитва Покрова Пресвятої Богородиці на 14 жовтня 2020: які правила існують, щоб молитву почула БогородицяГоловна молитва Покрова Пресвятої Богородиці на 14 жовтня 2020: які правила існують, щоб молитву почула Богородиця

До Діві Марії звертаються, як до Матері всіх людей – так велика Її любов і турбота про кожну людину. Про що просять? У молитві звертаються не тільки до Бога: моляться

facebook