Рибак врятував зі снастей рідкісного Гангського дельфіна

В індійському місті Пурна, штат Біхар, рибак врятував рідкісного дельфіна, який заплутався у риболовних снастях.

У снасті потрапив дельфін південноазійський річковий – представник зникаючого виду, який охороняється законами Індії. Щоб допомогти тварині, чоловік стрибнув у воду, звалив його на плече і відніс подалі від рибальських снастей.

З берега незвичайне видовище спостерігала юрба роззяв. Хтось із місцевих жителів повідомив про подію місцева влада організували вивезення дельфіна в безпечне місце.

Гангські дельфіни живуть в річці Ганг і її притоках. Вони виростають до 2,6 метрів у довжину і можуть важити до 90 кілограмів. Їх очі майже не бачать і лише вловлюють інтенсивність і напрямок світла. Вид налічує не більше 3,5 тисячі особин.

У 2018 році повідомлялося, що індійські рибалки зловили і продали на ринку рідкісну Гангськую акулу, підтверджених випадків спостереження якої не було понад десяти років. Дослідники ще в XIX столітті знали, що в індійських річках зустрічаються прісноводні акули, проте не могли підтвердити їх існування з 1867 по 1996 рік.

Довгий час цей вид вивчали за останками трьох особин з музеїв в Калькутті, Берліні та Парижі. Ще одну Гангськую акулу зловили в 2001 році.

You cannot copy content of this page