Українці зможуть потрапити в Євросоюз не раніше кінця вересня

Країни-члени Євросоюзу відкриють кордони для українських туристів не раніше кінця вересня.

За словами чиновників, українські дипломати і Міністерство охорони здоров’я максимально забезпечують обмін даними і ведуть індивідуальний діалог з країнами-членами ЄС.

Відкриття цих кордонів не відбудеться одномоментно для всіх. Це буде поступовий процес і, з огляду на те, що весь світ чекає на другу хвилю коронавирусу, можливо, вона буде, можливо, це будуть певні регіональні спалахи, то раніше кінця вересня про системність важко говорити.

Незважаючи на те, що ЄС не скасував з 1 липня заборону на в’їзд для українців, одна з країн блоку знайшла лазівку, яка дозволяє отримати туристичний потік, не йдучи на відкритий конфлікт з Єврокомісією. Для цього всіх туристів, які їдуть витрачати кошти, влади віднесли до категорії “гостей, візит яких важливий за мотивами економічної безпеки Хорватії”.

Для в’їзду в країну досить показати роздруковане бронювання номера в будь-якому офіційно зареєстрованому готелі або гостьовому будинку на території Хорватії.

Втім, більшість інших держав ЄС не зможуть повторити хорватський рецепт. Справа в тому, що Хорватія не в Шенгені – і саме тому їй дозволяють таке відверте “читерство”. Все одно на її кордонах з іншими членами ЄС є контроль, тому звідти турист не зможе непоміченим потрапити до Австрії або Німеччини.

До Хорватії можна потрапити літаком або автомобілем. Останній шлях став доступним недавно завдяки Угорщині, яка відкрила транзитний проїзд по своїй території для громадян України.

You cannot copy content of this page