Українські біженці в Польщі влаштували полякам спектакль на знак вдячності

На знак вдячності польському народові українці організували спектакль під назвою «5:00 ​​UA», прем’єра якого відбулася нещодавно.

За словами президента Форуму театральних режисерів Сілезького воєводства Єви Невядомської, спектакль є виразом травми та бунту 14 українських артисток, яких пов’язували війна та театр.

Зі сцени Malarnia Сілезького театру лунають такі дуже важливі питання: «Що вам, поляки, матері над колискою співали, що ви такі добрі люди?»; «Якби ви прийшли до нас, чи змогли б ми вам так само допомогти?.

Під час спектаклю публіка плакала й щиро дивувалась майстерності акторів.

«Коли почалася війна, ми всі були розгублені. Усі намагалися допомогти українцям. З Робертом Таларчиком, директором Teatr Śląski, ми почали цікавитися, що відбувається з митцями, які приїхали до Польщі.

Ми знали, що в натовпі біженців, які ми бачимо на вокзалі Катовіце, є актори, режисери та танцюристи. Ми думали, що найкраще було б створити резиденцію, де митці, які втекли від війни, могли б створити щось конкретне, зосередити свої думки на творчості, яка є суттю їхнього життя», – розповіла Єва Невядомська.

Всі українські акторки отримали, які брали участь у створенні цього спектаклю, отримали місце для проживання, яке їм надав Театр Розбарк, Театр Zagłębie у Сосновці та Сілезький університет. Гроші на постановку надали театри, місцева влада Катовіце та Сілезько-Заглембська митрополія також внесла свій внесок.

Related Post

Українці просять заборонити дистанційне навчання в школахУкраїнці просять заборонити дистанційне навчання в школах

Головна подібність онлайн-навчання і дистанційного – процес отримання нових знань і навичок поза аудиторій і безпосереднього контакту з викладачами. Поняття “дистанційне навчання” вказує на те, що між учнем і викладачем

Українська сира соняшникова олія знову зросла в цініУкраїнська сира соняшникова олія знову зросла в ціні

Минулого тижня – на 50 $ за тонну на умовах FOB для поставок в листопаді-грудні. Несприятливі погодні умови знижують виробничі перспективи для соняшника в 2020 році. Різниця між цінами попиту

Столицю прикрасила мініскульптура «Привид Києва»: де шукатиСтолицю прикрасила мініскульптура «Привид Києва»: де шукати

«Привид Києва» – символ мужності, нескореності й перемоги. В рамках проєкту “Шукай!” у столиці встановили бронзову мініскульптуру цього українського героя. Творці проєкту кажуть, що повір’я мініскульптури: «Мене торкнись – перемогу