Українські біженці в Польщі влаштували полякам спектакль на знак вдячності

На знак вдячності польському народові українці організували спектакль під назвою «5:00 ​​UA», прем’єра якого відбулася нещодавно.

За словами президента Форуму театральних режисерів Сілезького воєводства Єви Невядомської, спектакль є виразом травми та бунту 14 українських артисток, яких пов’язували війна та театр.

Зі сцени Malarnia Сілезького театру лунають такі дуже важливі питання: «Що вам, поляки, матері над колискою співали, що ви такі добрі люди?»; «Якби ви прийшли до нас, чи змогли б ми вам так само допомогти?.

Під час спектаклю публіка плакала й щиро дивувалась майстерності акторів.

«Коли почалася війна, ми всі були розгублені. Усі намагалися допомогти українцям. З Робертом Таларчиком, директором Teatr Śląski, ми почали цікавитися, що відбувається з митцями, які приїхали до Польщі.

Ми знали, що в натовпі біженців, які ми бачимо на вокзалі Катовіце, є актори, режисери та танцюристи. Ми думали, що найкраще було б створити резиденцію, де митці, які втекли від війни, могли б створити щось конкретне, зосередити свої думки на творчості, яка є суттю їхнього життя», – розповіла Єва Невядомська.

Всі українські акторки отримали, які брали участь у створенні цього спектаклю, отримали місце для проживання, яке їм надав Театр Розбарк, Театр Zagłębie у Сосновці та Сілезький університет. Гроші на постановку надали театри, місцева влада Катовіце та Сілезько-Заглембська митрополія також внесла свій внесок.

You cannot copy content of this page