Перейти до вмісту

В аеропорту Афін затримали 17 українців через заборону на в’їзд до ЄС. Їх відправили до ізолятора без їжі та води

  • від

Українці прилетіли до Афін ввечері 4 липня наступними рейсами: авіакомпанії Ryanair, який вилетів о 18:00 з «Борисполя» та WizzAir, який вилетів о 18:45 з «Києва».

Один із затриманих українців розповідає, що в київському аеропорту під час реєстрації їх «суворо розпитували» та розглядали документи, але пропустили до паспортного контролю. Зокрема пасажири зробили тест на COVID-19 та надали довідку з результатом з мокрою печаткою.

«І вже після прильоту на паспортному контролі нас зупинили і відправили. Поки ми були в аеропорту нас намагалися змусити підписати згоду на депортацію, ми відмовилися», — розповідає один із пасажирів.

Пасажирів відвезли до поліцейського відділку на території аеропорту та розмістили в камерах. Українці провели там ніч і залишаються у камерах досі.

За словами пасажирів, у них забрали всі речі, зокрема ноутбуки. Водночас дозволили залишити телефони, але без зарядок.

Українці скаржаться на погані умови утримування та антисанітарію. За їхніми словами, у вбиральнях немає мила та туалетного паперу, тому їм дозволили придбати це власним коштом, а на підлозі лежать мертві таргани. Також затриманим не надають воду та їжу.

Пасажири запевнили, що вранці 5 липня зв’язалися з консулкою, яка сказала, що українці не мали права приїжджати до Греції, тому повинні повернутися в Україну тими ж рейсами. Обидва рейси будуть у вівторок, 7 липня.

На «гарячій лінії» МЗС пообіцяли розібратися з ситуацією та надати українцям допомогу. За словами пасажирів, українські дипломати в аеропорт не приїжджали. Станом на 13:00 консул зустрівся з українцями та передав їм воду, туалетний папір, дезінфікуючі засоби, мило та матраци.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу 30 червня оприлюднила список країн, щодо яких знімуть обмеження на в’їзд, починаючи з 1 липня. До переліку увійшли 14 країн, серед них України немає. Окремим категоріям українців в’їзд в ЄС усе ж дозволяється, але мета поїздки має бути не туристична.