В аеропорту Афін затримали 17 українців через заборону на в’їзд до ЄС. Їх відправили до ізолятора без їжі та води

Українці прилетіли до Афін ввечері 4 липня наступними рейсами: авіакомпанії Ryanair, який вилетів о 18:00 з «Борисполя» та WizzAir, який вилетів о 18:45 з «Києва».

Один із затриманих українців розповідає, що в київському аеропорту під час реєстрації їх «суворо розпитували» та розглядали документи, але пропустили до паспортного контролю. Зокрема пасажири зробили тест на COVID-19 та надали довідку з результатом з мокрою печаткою.

«І вже після прильоту на паспортному контролі нас зупинили і відправили. Поки ми були в аеропорту нас намагалися змусити підписати згоду на депортацію, ми відмовилися», — розповідає один із пасажирів.

Пасажирів відвезли до поліцейського відділку на території аеропорту та розмістили в камерах. Українці провели там ніч і залишаються у камерах досі.

За словами пасажирів, у них забрали всі речі, зокрема ноутбуки. Водночас дозволили залишити телефони, але без зарядок.

Українці скаржаться на погані умови утримування та антисанітарію. За їхніми словами, у вбиральнях немає мила та туалетного паперу, тому їм дозволили придбати це власним коштом, а на підлозі лежать мертві таргани. Також затриманим не надають воду та їжу.

Пасажири запевнили, що вранці 5 липня зв’язалися з консулкою, яка сказала, що українці не мали права приїжджати до Греції, тому повинні повернутися в Україну тими ж рейсами. Обидва рейси будуть у вівторок, 7 липня.

На «гарячій лінії» МЗС пообіцяли розібратися з ситуацією та надати українцям допомогу. За словами пасажирів, українські дипломати в аеропорт не приїжджали. Станом на 13:00 консул зустрівся з українцями та передав їм воду, туалетний папір, дезінфікуючі засоби, мило та матраци.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу 30 червня оприлюднила список країн, щодо яких знімуть обмеження на в’їзд, починаючи з 1 липня. До переліку увійшли 14 країн, серед них України немає. Окремим категоріям українців в’їзд в ЄС усе ж дозволяється, але мета поїздки має бути не туристична.

Related Post

Свято Івана Купала: для чого плетуть віночки та які рослини використовуютьСвято Івана Купала: для чого плетуть віночки та які рослини використовують

Традиційно з 6 на 7 липня відзначають Івана Купала. З давніх-давен на це свято дівчата проводили безліч обрядів, один з головних – плетіння віночків. Для чого українки виплітали вінки та

Чому не можна різати кругле на Усікновення глави Іоанна ПредтечіЧому не можна різати кругле на Усікновення глави Іоанна Предтечі

Більшість питань читачів пов’язані з тим, чому не можна різати кругле на Усікновення глави Іоанна Предтечі. В цілому, все пов’язано із загибеллю пророка, якому усікли голову, а потім на блюді

У “Дія” з’явилися два нові документиУ “Дія” з’явилися два нові документи

Мінцифри продовжує роботу над розробкою цифрових документів та просить українців долучитися до спільної роботи. Так у додатку “Дія” запустили бета-тест двох видів документа: пенсійне посвідчення та е-вид на постійне та