В Україні будуть вибирати місцеву владу по-новому

25 жовтня українці вирушать на виборчі дільниці, де їм видадуть по кілька бюлетенів для голосування за місцеву владу. Правила і форма бюлетенів, за якими пройдуть вибори сільських, селищних і міських голів, в основному, залишилися незмінними, але змінилася умова для проведення голосування у два тури.

Так, в містах з більш ніж 75 тисяч виборців жителі обиратимуть міського голову у два тури, якщо жоден з кандидатів не набере в першому турі більше 50% голосів. Раніше ця вимога стосувалася міст, де проживало від 90 тисяч виборців.

Кандидати на посаду сільських, селищних і міських голів можуть бути як самовисуванцями, так і висуватися від партій – так само, як і раніше.

Куди більше змін передбачено для виборів до місцевих рад.

Так, в селах, селищах і містах з населенням до 10 тисяч виборців громадяни обиратимуть депутатів за мажоритарною системою. Виборець має право віддати свій голос за одного кандидата. Але від одного округу депутатами стануть від двох до чотирьох осіб, а не по одному, як було раніше.

Самих округів буде менше, але їх площа збільшиться втричі.

Для рад громад, міст, райрад і облрад, в яких понад 10 тисяч виборців, вибори депутатів будуть за пропорційною системою з відкритими списками політичних партій, без можливості самовисування.

Нова пропорційна система багато в чому відрізняється від тієї, яку випробували владу на останніх місцевих виборах в 2015 році. І бюлетень під час цього голосування також буде помітно відрізнятися.

Крім того, виборець зможе проголосувати за місцеві органи влади, навіть якщо він не живе за місцем реєстрації.

You cannot copy content of this page