В Україні новонароджені та підлітки отримуватимуть безкоштовні сертифікати на українські книги

В Україні з січня 2023 року запрацює нова ініціатива, згідно з якою новонароджені та 14-річні підлітки отримуватимуть безоплатні сертифікати на українські видання.

Повідомляє ЦЕ EASY з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради України.

Так відповідний закон №6287 «Про внесення змін до деяких законів щодо стимулювання розвитку українського книговидавництва та книгорозповсюдження» було прийнято народними депутатами 19 червня. За законопроєкт проголосували 314 народних обранців.

Зазначається, що безкоштовні сертифікати для дітей становитимуть 30% прожиткового мінімуму для працездатного населення. Як відомо, з 1 січня 2023 року він становитиме 2684 гривні.

Загалом документ спрямований на державну підтримку українських книговидавців та книгарень.

Автори законопроекту в пояснювальній записці зазначили, що ринок книги в Україні є дуже невеликим, як на 40-мільйонну країну. При цьому 2/3 книг, що продаються на цьому ринку – книги російською мовою, більшість з яких завезено з РФ. Передбачається, що прийнятий закон змінить нинішню ситуацію на ринку.

Додаємо, з 1 квітня 2023 року спеціалізовані магазини, в яких не менше 80% виручки припадає на книжкову продукцію, отримуватимуть субсидії, максимальний розмір якої на одну книгарню становитиме від 54,5 тисяч гривень на рік (для ВТГ з чисельністю населення до 30 тисяч осіб) до 1,2 мільйона гривень на рік для Києва.

Варто зазначити, що у більшості обласних центрів максимально можлива субсидія становитиме 435,8 тисячі гривень на рік. Очікується, що у 2023 році на субсидії книгарням витратять від 52 до 82 мільйонів гривень.

Крім того, книгарням збираються компенсувати орендну плату – від 50 квадратних метрів у невеликих ОТГ до 150 квадратних метрів у Києві. Але сума компенсації не може бути більшою за 20% від суми доходу, отриманого від продажу книг у конкретному магазині.

Related Post

Частина українців може залишитися без субсидійЧастина українців може залишитися без субсидій

Частина громадян у майбутній опалювальний сезон залишаться без соціальної допомоги. Про це розповів заступник міністра соціальної політики, в ефірі телеканалу «1 + 1». За його словами, навіть якщо влітку субсідіантам

Хто розбагатіє в листопаді 2020 року?Хто розбагатіє в листопаді 2020 року?

Астрологи дали гороскоп можливостей для кожного знака. Існують знаки зодіаку, яким пощастить в листопаді 2020 року в фінансах. Вони не тільки зможуть вирішити проблему з грошима, але і віддадуть всі

В аеропорту Афін затримали 17 українців через заборону на в’їзд до ЄС. Їх відправили до ізолятора без їжі та водиВ аеропорту Афін затримали 17 українців через заборону на в’їзд до ЄС. Їх відправили до ізолятора без їжі та води

Українці прилетіли до Афін ввечері 4 липня наступними рейсами: авіакомпанії Ryanair, який вилетів о 18:00 з «Борисполя» та WizzAir, який вилетів о 18:45 з «Києва». Один із затриманих українців розповідає,