В Україні новонароджені та підлітки отримуватимуть безкоштовні сертифікати на українські книги

В Україні з січня 2023 року запрацює нова ініціатива, згідно з якою новонароджені та 14-річні підлітки отримуватимуть безоплатні сертифікати на українські видання.

Повідомляє ЦЕ EASY з посиланням на офіційний сайт Верховної Ради України.

Так відповідний закон №6287 «Про внесення змін до деяких законів щодо стимулювання розвитку українського книговидавництва та книгорозповсюдження» було прийнято народними депутатами 19 червня. За законопроєкт проголосували 314 народних обранців.

Зазначається, що безкоштовні сертифікати для дітей становитимуть 30% прожиткового мінімуму для працездатного населення. Як відомо, з 1 січня 2023 року він становитиме 2684 гривні.

Загалом документ спрямований на державну підтримку українських книговидавців та книгарень.

Автори законопроекту в пояснювальній записці зазначили, що ринок книги в Україні є дуже невеликим, як на 40-мільйонну країну. При цьому 2/3 книг, що продаються на цьому ринку – книги російською мовою, більшість з яких завезено з РФ. Передбачається, що прийнятий закон змінить нинішню ситуацію на ринку.

Додаємо, з 1 квітня 2023 року спеціалізовані магазини, в яких не менше 80% виручки припадає на книжкову продукцію, отримуватимуть субсидії, максимальний розмір якої на одну книгарню становитиме від 54,5 тисяч гривень на рік (для ВТГ з чисельністю населення до 30 тисяч осіб) до 1,2 мільйона гривень на рік для Києва.

Варто зазначити, що у більшості обласних центрів максимально можлива субсидія становитиме 435,8 тисячі гривень на рік. Очікується, що у 2023 році на субсидії книгарням витратять від 52 до 82 мільйонів гривень.

Крім того, книгарням збираються компенсувати орендну плату – від 50 квадратних метрів у невеликих ОТГ до 150 квадратних метрів у Києві. Але сума компенсації не може бути більшою за 20% від суми доходу, отриманого від продажу книг у конкретному магазині.

Related Post

Українські водійські права адаптували до документів ЄС: як можна обміняти старе посвідченняУкраїнські водійські права адаптували до документів ЄС: як можна обміняти старе посвідчення

У головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України повідомили гарну новину для водіїв – тепер українське посвідчення водія адаптоване до документів Європейського Союзу. Старий документ можна обміняти на документ нового

Українські біженці в Польщі влаштували полякам спектакль на знак вдячностіУкраїнські біженці в Польщі влаштували полякам спектакль на знак вдячності

На знак вдячності польському народові українці організували спектакль під назвою «5:00 ​​UA», прем’єра якого відбулася нещодавно. За словами президента Форуму театральних режисерів Сілезького воєводства Єви Невядомської, спектакль є виразом травми