ЦЕ EASY Життєві історії Васул заржав як кінь, у мене аж у вухах задзвеніло, а потім сказав, що Іванко минулого тижня своїй дружині шубку купив майже за сто тисяч, а ти, лохушка, з мамою живеш, одягаєшся негарно, у тридцять п’ять виглядаєш на п’ятдесят і такими темпами ніколи не вийдеш заміж

Васул заржав як кінь, у мене аж у вухах задзвеніло, а потім сказав, що Іванко минулого тижня своїй дружині шубку купив майже за сто тисяч, а ти, лохушка, з мамою живеш, одягаєшся негарно, у тридцять п’ять виглядаєш на п’ятдесят і такими темпами ніколи не вийдеш заміж

Я знайшла ґудзик.

Починалася ця історія цілком непримітно: я знайшла ґудзик!

Ось так просто йшла собі та й знайшла. Дивлюся – щось золотисте валяється, швиденько підняла і в кишеню сунула, а раптом це золотий кулончик, ото б пощастило!

Відійшла я метрів на двадцять від місця знахідки і витягла знайдене з кишені. Витерла бруд, а це виявився гудзик. Золотий колір з трьома дірочками та візерунками.

Дуже вже він був схожим на золотий, але золотих гудзиків не буває, подумала я, і сунула його назад в кишеню – вдома уважніше роздивлюся. І пішла далі у своїх справах. А справ у мене сьогодні заплановано дуже багато!

Спочатку треба в банк зайти, віддати довідку потрібного зразка – сподіваюся, все-таки схвалять кредит. Потім мені треба по інстанціях побігати, написати заяву, зареєструвати заяву. Начебто все пов’язано з електрикою, а організації різні і знаходяться в протилежних кінцях міста.

Ось який осел так вигадав? Написав папірець на зняття пломби з лічильника в одному кінці міста і везеш його в інший кінець міста і ще просиш, щоб вони якнайшвидше приїхали і зняли цю пломбу, а ще треба зайти на Нову пошту і забрати пакунок з індійським рисом, але це в останню чергу.

Щось я відволіклася від теми. Так от зараз треба на маршрутку і в банк. Я озирнулася на всі боки, горить червоний, але машин не видно і я сміливо зробила крок на пішохідний перехід. Я і другий крок не встигла зробити, як хтось мені як закричить прямо у вухо:

«Стій, куди преш, адже ж червоний горить».

Від переляку я так і завмерла з піднятою ногою, потім відмерла, опустила ногу і подивилась назад. Нікого не було! Я сама на переході! А хто репетував? Може хтось геть із того будинку? Хоча як цей хтось, з того будинку, міг мені просто у вухо закричати, але іншого пояснення не було, я махнула рукою і поспішила на маршрутку.

Коли я в банку віддавала довідку, хтось тихенько прошепотів мені у вухо:

«Не віддавай папірець, не бери кредит!»

Я знову озирнулася. Звичайно, за моєю спиною нікого не було, і ось тут я злякалася.

Це не є добре, коли чуєш голос, але не бачиш, хто говорить. Мабуть, у мене починається шизофренія. На мене накотила туга і смуток: ось де справедливість, і не жила зовсім, а вже шизофренія. Стало так сумно, що сльози самі покотилися з очей і тут же пролунав голос:

«Чого рюмсаєш, немає в тебе ніякої шизофренії, і нічим ти не хворієш, і взагалі, мене слухай і буде тобі щастя!»

Я озирнулася довкола – переконалася, що поблизу нікого немає і запитала у голосу у своїй голові – мовляв, якщо у мене не шизофренія, тоді хто він такий і звідки взявся, і чому оселився в моїй голові?

Голос відкашлявся і церемонно представився, що, мовляв, він великий Васул і живе не в моїй голові, а в гудзику і спілкується зі мною прямо, і що він тепер якийсь час буде зі мною, допомагатиме, доки не налагодить моє життя!

Он воно як! А я, наївна, і не знала, що життя моє треба налагодити! Думала, що в мене все гаразд. Я трохи заспокоїлася, але все одно ще турбувалася про своє здоров’я і вирішила уточнити.

На моє запитання Васул відповів, що треба не кредит у банку брати, а роботу поміняти, і що замість двох ставок у школі краще влаштуватись мити підлогу у трьох офісах, мовляв, він якраз знає куди треба влаштуватися – і вільного часу багато з’явиться, і зарплата вдвічі більша, і фізичні навантаження не будуть зайвими для мене.

Мати була шокована, коли я повідомила їй про свої плани. Кілька днів вона мене пиляла, що, мовляв, не для цього вона ночей не спала і не для цього мені вищу освіта давала, щоб я працювала поломойкою. Я була непохитна, звичайно, не без допомоги Васула.

І він мав рацію, різницю в роботах я відчула відразу! Майже весь день вдома замість галасливої школи, а через два тижні я отримала суму, яка більше ніж удвічі перевищує аванс вчительки географії.

Незабаром Васул ніби ненароком нагадав мені, що закінчився договір з квартирантами, які живуть у моїй однодушці, і непогано було б самій перебратися туди!

Спочатку я обурилася, мовляв, гроші від здачі квартири нам потрібні як повітря, а хитрий Васул запитав, мовляв, чому вони ТАК потрібні, куди ми їх витрачаємо? Ну, я чесно йому відповіла, що гроші йдуть братові Іванку на погашення автокредиту, йому, мовляв, важко оплачувати без нашої допомоги кредит.

Васул заржав як кінь, у мене аж у вухах задзвеніло, а потім сказав, що Іванко минулого тижня своїй дружині шубку купив майже за сто тисяч, а ти, лохушка, з мамою живеш, одягаєшся негарно, у тридцять п’ять виглядаєш на п’ятдесят і такими темпами ніколи не вийдеш заміж.

Я образилася. Перестала розмовляти з Васулом і вдала, що його взагалі немає. Ще якийсь гудзик мене називатиме лохушкою! Васул вдавав, що нічого образливого мені не говорив і пів дня насвистував веселу мелодію.

До вечора до мене дійшло, що Васул мав рацію. Я зателефонувала квартирантам і попросила звільнити житлоплощу, а вони відповіли, що вже з’їхали і хотіли у вихідні повернути мені ключі від квартири.

Я повідомила матері, що переїжджаю до своєї квартири.

О! Що почалося….

Спершу мати лаялася і волала до моєї совісті, мовляв, у Іванка сім’я, у нього син росте, йому важко фінансово і ми зобов’язані допомагати йому.

На моє зауваження, що у Іванка, судячи з того, що він купив дружині шубу за сотню тисяч, немає жодних фінансових труднощів, мати заявила, що Свєточка заслужила на цю шубу.

Он воно як! А я, значить, не заслужила? Про що прямо й спитала у матері!

Мати огризнулася, що, мовляв, куди мені в ній ходити, чи підлогу мити?

У результаті я зібрала речі, жбурнула матері ключі від її квартири і поїхала до себе – і нехай там сміття та розгром, нічого, перетерплю.

У наступні два роки, суворо дотримуючись порад Васула, я зробила ремонт у своїй однокімнатній квартирі, сильно схудла, змінила свій гардероб, знайшла ще один підробіток, взяла в кредит машину і познайомилася з чоловіком.

І ось сьогодні маю перше побачення. Я пурхаю як метелик і питаю Васула, що мені вдягнути. Васул порадив одягнутися просто – джинси, картата сорочка і білі кросівки, мовляв, ви просто гулятимете в парку і тобі буде комфортно.

Якийсь він сьогодні небалакучий, подумала я і запитала, мовляв, його вдома залишити чи він зі мною хоче на побачення? А він відповів, що в нього серйозна розмова до мене, і настав час, і йому настав час змінити господаря.

Я розплакалася, сльози самі потекли з очей, почала схлипувати і запитувати Васула, чому він мене кидає в такий момент, а він відповів, що тепер у мене все буде добре, і я вийду заміж, і народжу дітей, і буду щаслива, і що я не маю бути егоїсткою, і що декому дуже потрібна його допомога.

Перед побаченням я віднесла гудзик туди, куди мені звелів Васул.

Коли я йшла, то обернулася і побачила, як якась худенька дівчина з гулею на голові і в розтягнутій сірій кофті підняла гудзик.

Так, подумала я, їй дуже потрібна допомога Васула!

Related Post

Раджу, щоб дівчата молоді добре думали, що вибрати, сім’ю чи кар’єру.Раджу, щоб дівчата молоді добре думали, що вибрати, сім’ю чи кар’єру.

Я прожила з чоловіком 17 років, у нас народилися троє дітей: два сини та донька. Коли дочка народилася, ми розійшлися. Він зраджував, я втомилася від цього, коротше я так вирішила.