Вперше за століття у росії настав дефолт за зовнішніми зобов’язаннями: що означає

Одною з головних новин у цей понеділок став дефолт за зовнішніми зобов’язаннями у росії, який настав вперше з 1918 року, коли захопили владу більшовики та відмовилися платити за боргами.

Такому розвитку подій у 2022 році сприяли жорсткі західні санкції, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам. Росія щосили намагалася проводити платежі за облігаціями на суму 40 млрд доларів з моменту свого повномасштабного вторгнення в Україну.

Проте ввечері 26 червня завершився пільговий період для виплати відсотків іноземним кредиторам у розмірі 100 мільйонів доларів. Таке протермінування формально вважають “подією дефолту”. Про це повідомляє ЦЕ EASY з посиланням на Bloomberg.

Що означає цей дефолт для росії, її влади та росіян

Так звичайно, як підкреслюють експерти, незмога рф розрахуватися з іноземними кредиторами є ознакою швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного вигнанця. Широкомасштабні санкції фактично відрізали країну від світової фінансової системи та зробили її активи токсичними для більшості інвесторів.

Проте російська влада не збирається оголошувати дефолт. На додаток, минулого тижня там офіційно оголосили, що перейдуть на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи “форс-мажорну” ситуацію, яку буцімто “штучно створив Захід”.

Президент Володимир Путін підписав минулої середи указ про запуск тимчасових процедур і надання уряду 10 днів на вибір банків для проведення платежів за новою схемою, припускаючи, що Росія буде вважати свої боргові зобов’язання виконаними, коли вона виплатить власникам облігацій в рублях.

Міністр фінансів Росії Антон Сілуанов назвав цю ситуацію “фарсом”. За його словами, у державну скарбницю країни-агресорки щотижня надходять мільярди доларів за енергоносії. Попри війну в Україні, Росія досі має гроші та може платити за боргами.

Для росіян, які вже стикнулися з інфляцією та найгіршим економічним скороченням за останні роки, дефолт також буде мати мале значення.

Як зазначив заступник виконавчого директора від України у МВФ Владислав Рашкован, дефолт – це сильний удар по іміджу Росії на фінансових ринках, який зазвичай закриває для країни вихід на зовнішні ринки на багато років. За його словами, коли після зміни режимів в Росії і виплат післявоєнних репарацій Україні інфраструктуру фондового ринку почнуть відновлювати, на це підуть роки, і Росія почне свій шлях зі сміттєвого статусу свого боргу.

Related Post

З 1 липня зарплати українців збільшаться. Про це озвучили в КабмініЗ 1 липня зарплати українців збільшаться. Про це озвучили в Кабміні

Підвищення пройде в три етапи Мінімальну зарплату в Україні збираються збільшити до 6 тисяч гривень Про це йдеться у повідомленні Офісу Президента. “Сьогодні глава уряду доповів про попередній графік, за

Зеленський зустрівся з голлівудським актором Стіллером: українці відчувають підтримкуЗеленський зустрівся з голлівудським актором Стіллером: українці відчувають підтримку

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з відомим голлівудським актором та послом доброї волі ООН Беном Стіллером. Останній приїхав до України, де вже відвідав Львів, а також Ірпінь, Макарів та Київ,