Вперше за століття у росії настав дефолт за зовнішніми зобов’язаннями: що означає

Одною з головних новин у цей понеділок став дефолт за зовнішніми зобов’язаннями у росії, який настав вперше з 1918 року, коли захопили владу більшовики та відмовилися платити за боргами.

Такому розвитку подій у 2022 році сприяли жорсткі західні санкції, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам. Росія щосили намагалася проводити платежі за облігаціями на суму 40 млрд доларів з моменту свого повномасштабного вторгнення в Україну.

Проте ввечері 26 червня завершився пільговий період для виплати відсотків іноземним кредиторам у розмірі 100 мільйонів доларів. Таке протермінування формально вважають “подією дефолту”. Про це повідомляє ЦЕ EASY з посиланням на Bloomberg.

Що означає цей дефолт для росії, її влади та росіян

Так звичайно, як підкреслюють експерти, незмога рф розрахуватися з іноземними кредиторами є ознакою швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного вигнанця. Широкомасштабні санкції фактично відрізали країну від світової фінансової системи та зробили її активи токсичними для більшості інвесторів.

Проте російська влада не збирається оголошувати дефолт. На додаток, минулого тижня там офіційно оголосили, що перейдуть на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи “форс-мажорну” ситуацію, яку буцімто “штучно створив Захід”.

Президент Володимир Путін підписав минулої середи указ про запуск тимчасових процедур і надання уряду 10 днів на вибір банків для проведення платежів за новою схемою, припускаючи, що Росія буде вважати свої боргові зобов’язання виконаними, коли вона виплатить власникам облігацій в рублях.

Міністр фінансів Росії Антон Сілуанов назвав цю ситуацію “фарсом”. За його словами, у державну скарбницю країни-агресорки щотижня надходять мільярди доларів за енергоносії. Попри війну в Україні, Росія досі має гроші та може платити за боргами.

Для росіян, які вже стикнулися з інфляцією та найгіршим економічним скороченням за останні роки, дефолт також буде мати мале значення.

Як зазначив заступник виконавчого директора від України у МВФ Владислав Рашкован, дефолт – це сильний удар по іміджу Росії на фінансових ринках, який зазвичай закриває для країни вихід на зовнішні ринки на багато років. За його словами, коли після зміни режимів в Росії і виплат післявоєнних репарацій Україні інфраструктуру фондового ринку почнуть відновлювати, на це підуть роки, і Росія почне свій шлях зі сміттєвого статусу свого боргу.

Related Post

Частина українців може залишитися без субсидійЧастина українців може залишитися без субсидій

Частина громадян у майбутній опалювальний сезон залишаться без соціальної допомоги. Про це розповів заступник міністра соціальної політики, в ефірі телеканалу «1 + 1». За його словами, навіть якщо влітку субсідіантам

Українцям готують нові штрафи, які діятимуть до кінця війниУкраїнцям готують нові штрафи, які діятимуть до кінця війни

Верховна Рада України збирається ухвалити нові штрафи для українців, які діятимуть під час воєнного стану. До таких заходів уряд вдався, через часті випадки порушення встановлених правил та обмежень. Зокрема порушення

У США випустили монету на честь українського острова ЗміїнийУ США випустили монету на честь українського острова Зміїний

У Сполучених Штатах Америки випустили пам’ятну монету “Острів Зміїний”. Вона присвячена героїчній боротьбі України проти російських окупантів на острові Зміїний. Відповідна новина з’явилася на сайті сувенірної крамниці Білого дому. Пише