Як поступити до ВУЗІВ в умовах карантину

Випускникам цього року не позаздриш – останній семестр навчання припав на карантин, останні дзвінки і випускні вечори скасували, а що робити далі – ніхто не розповів. Ті плани, які майбутні абітурієнти будували на вступну кампанію-2020 року, тепер треба підлаштовувати під карантинні умови.

Перше, що потрібно зробити абітурієнту – пройти ЗНО, і вже потім визначатися з вищим навчальним закладом. Для цього проводять всі заходи для забезпечення безпеки: іспити проходять з дотриманням обов’язкової соціальної дистанції в 1,5 метра між кожним учасником тестування, і в одній аудиторії знаходиться не більше 17 осіб. Маски, антисептики і температурний скринінг перед входом в пункт здачі також ніхто не відміняв.

Вступна кампанія у 2020 році розпочнеться тільки після опублікування результатів ЗНО – в більшості ВНЗ України вона стартує з 1 серпня.

Саме з цього дня абітурієнти можуть реєструвати свої електронні кабінети.

13-22 серпня вищі навчальні заклади приймають заяви абітурієнтів через ці кабінети, до 16 серпня подають заяви ті, хто здає НЕ ЗНО, а вступні іспити.

27 серпня о 12:00 з’являються списки абітурієнтів, до вечора 31 серпня треба подати документи для зарахування на бюджет. До 5 вересня зараховують бюджетників, до 30 вересня – контрактників.

Оригінали документів можна надіслати поштою, щоб зайвий раз не їхати в інше місто. Або відправити скан-копії по електронній пошті, якщо абітурієнт має кваліфікований електронний підпис. Фізичні документи можна буде віддати в університет після початку навчання.

При надходженні на бакалаврат можна подати сертифікати ЗНО чотирьох останніх років, починаючи з 2017 року, за винятком сертифікатів з іноземних мов.

Претенденти на місця державного замовлення можуть подати п’ять заяв на будь-які спеціальності в порядку пріоритету, для контрактників кількість заяв не обмежується.

На бюджет можна поступити тільки з 125 балами ЗНО та більш, на бюджет і контракт на спеціальності “Право”, “Публічне управління”, “Міжнародні відносини” необхідно мати не менше 140 балів, при продходженні на спеціальності “Стоматологія”, “Медицина” і “Педіатрія” – від 150.

You cannot copy content of this page