Жінок на сайтах знайомств напружує, що до 38 років я ще не був одружений

У мене траплялися романи, але одружений не був: часті відрядження не сприяють цьому.

Рік тому зрозумів, що хочу сім’ю, дитину. Змінив роботу. З подивом дізнався на сайті знайомств, що в 38 років не мати досвіду шлюбу – ненормально.

Як переконати жінок, що я просто дозрів нарешті для відносин?

Лев, 38 років
Ваш лист, Лев, про взаємини з жінками на сайті знайомств рясніє соціально-культурними стереотипами, що йдуть корінням в історію нашої країни.

До революції усіма правами – від цивільних до моральних – наділявся виключно одружений чоловік, тобто одруження було ініціацією, що дає статус дорослого і придатного до життя в суспільстві. Неодружений хлопець перебував в повному підпорядкуванні у своєї матері і «повноцінним членом суспільства» не вважався.

Відлуння такого світоустрою були чутні і в радянську епоху, коли на важливі статусні посади призначали тільки одружених. Однак світ з тих пір сильно змінився, сьогодні між поняттями «дорослий» і «одружений» немає такого прямого зв’язку. Я б говорила про зв’язок «дорослий-відповідальний».

У мене склалося враження про вас як про досить усвідомленого, дорослого чоловіку: ви змінили роз’їзну роботу на осілу, щоб була можливість займатися сім’єю. Якщо ви розумієте, що готові одружитися, то варто шукати собі ту партнерку, яка буде мати справу з вами, а не з різними упередженнями.

Чи відповідне для пошуків місце – сайт знайомств? Туди приходять жінки з різними цілями. Хтось хоче заміж, хтось – завести роман. А хтось – потішити самолюбство. Я б рекомендувала вам не записувати всіх жінок в одну когорту і не брати до уваги, що всі бажаючі вийти заміж дають такий  зворотний зв’язок – «Не був жодного разу одружений – ти ненормальний», а шукати таку людину, яка збігається з вами з метою і в бажаннях .

You cannot copy content of this page