Чоловіки дивляться мені вслід, а жінки заздрять

Мене обговорюють дівчата. І знайомі, і ті, кого я ледь знаю, перешіптуються за моєю спиною. Бачу їх злі погляди, чую глузування. Чому? Адже я людина добра, мирна, не завдаю нікому шкоди. І хлопці часто дивляться в мою сторону, посміхаються, поступаються місцем у громадському транспорті, пишуть смс.

Марина, 18 років. Порада від психолога.
А чому вас це турбує? Відповідь на питання буде вирішенням проблеми. Судячи з вашого листа, вам важлива увага і жінок, і чоловіків. Як думаєте, бувають люди, які абсолютно всім подобаються? А бувають ті, кого не обговорюють? Напевно, такі люди нікому не цікаві, але ви ж не хочете бути такою? Вам же важливо бути популярною?

А тепер давайте виберемо, в якому середовищі вам важлива популярність. Приймемо за аксіому, що популярною у всіх сферах бути практично неможливо. А потім подумаємо, що взагалі таке популярність і чи буває у неї зворотний бік. Наприклад, якщо ви користуєтеся увагою чоловіків, менш затребувані дівчата будуть заздрити. Ви ж це знаєте? Або вам здається, що раз ви мирна людина, то всі навколишні повинні вам симпатизувати?

З іншого боку, вам подобаються всі люди навколо? Хіба немає таких, які дратують, не дивлячись на те, що ви їх навряд чи знаєте? Якщо все ж зможете пригадати такі випадки, зрозумієте, що ви, як і інші, оцінюєте людей, виходячи зі своїх емоційних переживань, а не їх особистісних якостей.

І в кінці хочу звернути вище увагу, що невпевненість у собі, перенесення уваги на оточуючих, переживання з приводу їх оцінки – часті супутники юнацького віку. Спробуйте зрозуміти, як особисто ви себе оцінюєте, це захистить самооцінку і в майбутньому допоможе зберегти психіку.

You cannot copy content of this page