Дефолт із зовнішнього боргу росії вже відбувся

рф намагалася заплатити у рублях за дві номіновані у доларах облігації, що означає вибірковий дефолт. Про це повідомляє CNN із посиланням на міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s.

Повідомляється, що рф не змогла здійснити виплати у доларах власникам облігацій. Росія намагалася заплатити у рублях за дві номіновані у доларах облігації з терміном погашення 4 квітня.

Агентство S&P заявило, що це рівносильно “вибірковому дефолту”, оскільки інвестори навряд чи зможуть конвертувати рублі в “долари, еквівалентні сумам, що заявлені спочатку”.

Згідно з S&P, вибірковий дефолт оголошується, коли не виконано конкретне зобов’язання, але не по всьому боргу.

Москва має 30-денний пільговий період з 4 квітня для виплати коштів і відсотків, але S&P не очікує, що рф виконає свої зобов’язання, враховуючи західні санкції, які підривають її “готовність і технічні можливості дотримуватися умов”.

Аналітики прогнозують крах російської економіки

Росія наближається до першого за століття зовнішнього дефолту, з кожним тижнем – дедалі ближче.

Аналітики вказують на проблеми з облігаціями росії та страхуванням боргу. Це зв’язано з тим що:

в американських банках із рахунків Росії перестали виплачувати доларові борги;
обмеження в країні посилили;

росія порушила умови двох облігацій та виплат інвесторам у рублях.

Дефолту в рф західні експерти чекали одразу після вторгнення агресора до України. Тоді з країни вийшли масштабні гравці, а активи банків, компаній та олігархів заморозили.

Великий удар завдало заморожування валютних резервів Центробанку рф, що ізолювало країну від світової фінансової системи. Однак все ще можливі несподівані повороти, наприклад, оголошення платежу технічним або конвертування рублів у долари для кредиторів.

У 1998 році росія пережила дефолт за внутрішнім боргом. А за зовнішнім боргом це буде вперше після революції 1917 року. Станом на 9 квітня агентство S&P понизило рейтинги рф в іноземній валюті – тепер країна зі статусом “вибіркового дефолту”.

Related Post

Окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою у СєвєродонецькуОкупанти влучили у цистерну з азотною кислотою у Сєвєродонецьку

Російські війська 31 травня завдали авіаудару по Сєвєродонецьку та влучили у цистерну з азотною кислотою на хімічному заводі. Жителів Луганської області закликали не залишати укриттів. Влада Луганської області закликала місцевих

Відлік закінчився: Anonymous “злили” базу даних компанії NestleВідлік закінчився: Anonymous “злили” базу даних компанії Nestle

Хакерське об’єднання Anonymous зламало базу даних однієї з найбільших харчових компаній світу, Nestle, через її позицію щодо продовження роботи в РФ попри війну проти України. Про це об’єднання повідомило у

Івано-Франківський потяг на честь перемоги Kalush Orchestra названо «Стефанія Експрес»Івано-Франківський потяг на честь перемоги Kalush Orchestra названо «Стефанія Експрес»

  Знайти поїзд можна буде за назвою пісні «Стефанія». Потяг № 43 маршрутом Київ – Івано-Франківськ невдовзі називатися «Стефанія Експрес». Про це повідомили в офіційному Телеграм-каналі АТ «Укрзалізниця». Відповідні зміни