Дитина не хоче митися

Синові 7 років, і він відмовляється митися. Я відправляю його в душ, він замикається у ванній і виходить такий же брудний, тільки голову мочить. Каже, що просто не хоче, чистий ще. Що з ним відбувається?

Кіра, 32 роки. Порада від фахівця.
Схоже, що дитина злиться на вас за якийсь одиничний епізод. Спробуйте згадати точний момент, коли він перестав митися. Чи були у вас тоді будь-які заборони, конфлікти, чи могли ви чимось його поранити? Цей епізод потрібно згадати і з сином проговорити, можливо, вибачитися, розділити з ним почуття, визнати, що йому було важко. Після цього поспостерігайте, чи почне він митися знову.

Діти так себе ведуть, коли мстять. Це абсолютно нормальний механізм для дитини. Треба відмотати час назад, знайти причину і проговорити з ним.

Можливо, ваш хлопчик проживає етап дорослішання. Він уже не хоче, щоб з ним морочилися, як з маленьким, а хоче вирішувати питання так, як сам це бачить, і він вам говорить, що ще чистий. Це свого роду бунт, перехід в ранній пубертат.

Спробуйте відступити, зробити вигляд, що ви не помічаєте. Нехай він запустить себе максимально і хтось із друзів або однокласників скаже, що від нього неприємно пахне, або запитає, чому він такий брудний. Тоді він обов’язково помиється.

А ще, може бути, дитині просто нецікаво, він не хоче витрачати на це час. В цілому, якщо дитина миється два рази в тиждень, цього достатньо. Нехай ваш хлопчик дорослішає. Відпускайте його поступово у доросле життя. Це насправді хороший показник того, що він вже готовий до дорослішання і до своїх власних рішень. Наберіться терпіння.

You cannot copy content of this page