Йде останнім: 8 прихованих причин, від яких у жінок зростає живіт

Виявляється, правильне харчування і спорт можуть дати абсолютно зворотний ефект

Будь-яка жінка мріє бути стрункою, підтягнутою, і, може бути, хоча б раз в житті вона марить побачити кубики преса на животі. Спорт, правильне харчування або дієта, все строго по правилам і розкладом, але живіт все одно зрадницьки випирає, не хоче йти і навіть, навпаки, нахабно продовжує зростати. Хоч ти трісни, але проклятий живіт живе своїм життям.

Від стресу опускаються руки і хочеться шоколадку. Ми вирішили розібратися, чому так відбувається, і поговорили з експертами – вони пояснили, в чому криється причина.

Знижена чутливість до гормону ситості
Білковий, жировий і вуглеводний обмін в організмі регулюється гормонами. Деякі з них можуть прискорити метаболізм, інші – уповільнити, що неминуче призведе до надмірного відкладенню жирової тканини, яка володіє власною гормональної активністю. В жировій тканині синтезується гормон лептин, який діє на центр голоду в гіпоталамусі, пригнічуючи апетит, але при надмірній вазі відбувається зниження чутливості до цього гормону і, як наслідок, підвищення апетиту.

Порушення роботи наднирників, яєчників і щитовидної залози
Особливий тип ожиріння, при якому збільшується саме обсяг живота, спричинений надмірним синтезом гормонів АКТГ і тестостерону залозами. Надмірний синтез андрогенів (група стероїдних статевих гормонів. – Прим. Ред.) Може відбуватися і в яєчниках при полікістозі.

До відкладенню жирової тканини переважно на животі призводить зниження вироблення гормону Т3 щитовидною залозою. Нерідко після сильної крововтрати при пологах страждають клітини гіпофіза, що продукують важливі гормони. При їх дефіциті відбувається збільшення кількості жиру в області живота, грудей і плечей.
Гормональний живіт може розвиватися при надмірному синтезі інсуліну – цей стан спостерігається у хворих на цукровий діабет 2-го типу, коли клітини стійкі до гормону підшлункової залози.

Черевна водянка і гінекологічні захворювання
Збільшення живота у жінки може відбуватися при швидкому зростанні міоми тіла матки – матка може досягати розмірів 15-17 тижнів вагітності. Цистаденоми в яєчниках (кіста) також можуть бути дуже об’ємними і перевищувати вагу 3-5 кг. Збільшенням розмірів і окружності живота може стати асцит – захворювання, при якому в черевній порожнині накопичується зайва рідина. Щоб уникнути подібних явищ, необхідно своєчасно звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням.

Стрес і мало сну
Коли ми відчуваємо стрес, навіть самий, здавалося б, незначний, нашим організмом у великій кількості виробляється гормон кортизол, який відповідальний за відкладення жирової тканини переважно в області живота. Щоб запобігти вироблення кортизолу і скоротити кількість стресу для організму, лікарі рекомендують спати хоча б 8 годин на день.

Після пологів живіт швидше йде у тих мам, які не перебувають в постійному стресі і сплять належну кількість годин. А мами, що годує грудами схуднути заважає гормон пролактин, який відповідає за лактацію.

Менопауза
В цьому випадку потрібно просто прийняти факт того, що під час менопаузи (після 45 років) при зменшенні кількості естрогенів в крові сповільнюється обмін речовин, що неминуче призводить до набору маси тіла навіть при зменшенні калоража споживаних продуктів.

Але, незважаючи на таку кількість гормональних причин для ожиріння, першою причиною надмірної ваги завжди є неправильне харчування і переїдання, які згодом і провокують гормональні збої ,.

Занадто багато ПП
Їсти багато правильних продуктів теж шкідливо. Найголовніше правило схуднення – споживати стільки калорій, скільки зможете витратити. Давитися протягом дня фітнес-салатом і прісної курячою грудкою, але при цьому жодного разу не встати з дивана – це неправильно.

Коли кількість споживаних калорій відповідає витраті енергії протягом дня, живіт рости не буде і вага буде стабільною. Якщо ви будете з’їдати більше вуглеводів і при цьому активно рухатися – ви не наберете вагу, але баланс БЖУ буде при цьому буде порушений. Якщо у жінки обхват талії більше 80 см, це свідчить про наявність надлишку жиру в ділянці живота. Якщо талія більше 88 см – це ожиріння.

Здуття живота
Часто причиною зайвого обсягу в області живота служить не жир, а здуття. Щоб цього уникнути, з обережністю споживайте продукти, які сприяють газоутворенню: білий хліб, булочки, продукти з фритюру, молочні продукти, бобові, газована вода. А ще все ж слідкуйте за кількістю їжі і за швидкістю її споживання.

Так захотіла природа
Жінки в чотири рази частіше за чоловіків страждають надлишком ваги – в жіночому тілі спочатку більший відсоток жирової тканини, майже в 1,5 рази. До того ж жінка переживає вагітність і клімакс, які відображаються на обміні речовин.

У період вагітності і лактації вага тіла збільшується у двох жінок з трьох. Відповідно, якщо жінка після першої вагітності не повернулася до нормальних показників ваги, то після другої, найімовірніше, у неї розвинеться ожиріння. При початкової схильності до повноти ожиріння розвивається в 99% випадків.

Надмірні тренування
Обсяг маси тіла – зокрема, живота – збільшиться, якщо людина займається на знос і недоїдає – організм починає запасати жир. Часто ми самі вводимо себе в оману, коли думаємо, що все з’їдене спалюємо на тренуванні. Можна розгойдати м’язи преса і збільшити обсяг на талії, але не на животі, і  це явище більше характерно для чоловіків, а не для жінок.
Щоб схуднути в животі, необхідно контролювати харчування і займатися фізичними навантаженнями, найефективніші – це базові силові вправи.

You cannot copy content of this page