Колишній чоловік не хоче, щоб дочка називала вітчима батьком

12-річна дочка від першого шлюбу спілкується з татом, який живе в іншому місті. Молодшій доньці від другого шлюбу три роки. Нещодавно старша стала називати мого другого чоловіка татом. Він радий, каже, що так їй легше приймати появу сестри. Але категорично проти колишній чоловік. Як краще для дитини?

Марина, 38 років. Порада від психолога.
Можна припустити, що якщо ваша дочка, Марина, називає вітчима татом, то у них теплі відносини і хороший контакт. І можна тільки порадіти, що в житті дівчинки з’явився ще один чоловік, якому вона довіряє, як якщо б у неї був улюблений дідусь чи дядько. Називати його татом, якщо її ніхто не змушує, в 12 років – усвідомлений вибір, який варто поважати.

Схоже, що рідний батько дівчинки хотів би зберегти контакт з дочкою, він переживає, як би їхні стосунки не зіпсувалися. Допускаю, що тут не обійшлося без ревнощів. Ревнощі – це страх втратити близьку і поважну людину. Колишній чоловік, ймовірно, боїться перестати бути для дочки значущим, він уявляє собі ситуацію як конкурентну боротьбу двох батьків: як якби поліпшення відносин з одним з них автоматично погіршувало відносини з іншим.

Але дуже може бути, що він помиляється. Можна добре ставитися і до батька, і до вітчима. Або посваритися з обома. Є ризик, що напруга, яка створюється зараз, погіршить відносини дівчинки не тільки з другим вашим чоловіком, але і з рідним батьком. Чиюсь спробу заборонити їй називати вітчима татом вона може сприйняти як тиск. І або почне себе лаяти, що викличе у неї почуття провини, або відповість агресією, мішенню якої ризикує стати і рідний батько.

Може, варто поговорити з ним про це. Можливо, йому буде важлива ваша підтримка: так він зможе переконатися, що їхнім стосункам з донькою ніхто не загрожує.

You cannot copy content of this page