Колишній чоловік став моїм коханцем

Не можу розібратися в собі. Більше 10 років тому розлучилися з чоловіком, а жили в шлюбі недовго – близько двох років. Розлучення було болючим для мене – я зненавиділа колишнього і звинувачувала у всіх гріхах, майже не давала бачитися з сином. Він за цей час обзавівся сім’єю, з’явилася дочка. І півроку тому, сама не знаю як, ми стали коханцями.

Спочатку серйозно не ставилася до цього, просто у мене так нікого і не було і хотілося любові. Але недавно зрозуміла – мої почуття до нього не пройшли, а тільки сильніше горять. Дуже його ревную. З дружиною у них не ладиться, він пішов від неї (не через мене). Але заради дочки готовий на все. Я ж себе почуваю третьою зайвою в цьому трикутнику. Пробувала розривати ці відносини … Але сама не можу і тиждень витримати!

Мілена, 37 років. Порада від психолога.
Схоже, ви написали, тому що зараз відчуваєте якийсь дискомфорт і вам складно розібратися в собі. При цьому не позначили своє питання. Якої допомоги вам хотілося б отримати від мене?

Сукупність цих факторів показує, що вам складно розпізнавати свої потреби і формулювати їх. Ваша фраза «сама не знаю, як ми стали коханцями» говорить про те, що велика частина ваших дій, мотивів і імпульсів знаходиться в зоні несвідомого.

Область несвідомого, або Тінь, як по-іншому її називають, – це та частина нашої свідомості, нашої психіки, яка не усвідомлюється і не знаходиться для нас в прямому доступі. Але, незважаючи на це, вона все ж дуже сильно на нас впливає.

У таких випадках ми зазвичай говоримо, розводячи руками: «я не знаю, навіщо я так вчинив», «не розумію, як так вийшло». Щось впливає на нашу поведінку, але ми не усвідомлюємо, що саме і як, і тому не можемо впливати на це.

Щоб поступово почати вивчати своє несвідоме і виводити все, що там є, з тіні на світло, тобто краще знайомитися з собою, я б вам рекомендувала звернутися за допомогою до психолога і почати терапію. Поки від ваших слів складається враження, нібито все відбувається без вашого прямого вибору або як в кіно: ви просто дивіться за сюжетом і не особливо керуєте ситуацією.

Буває, що трикутники виявляються найнадійнішими і стійкими конструкціями

Вам потрібно розібратися зі своїми почуттями, зі своїми імпульсами і зі своїми бажаннями, і тоді ви повернете владу в свої руки.

З вашого опису не ясно, чого б вам хотілося від ситуації: вийти з цих відносин, повернути колишнього чоловіка, щось інше? І як так вийшло, що за час роздільного життя з колишнім чоловіком не з’явилася інша людина, не дивлячись на те, що вам хотілося любові?

Це наштовхує мене на думку, що ви все ще не пережили розставання, емоційно не завершивши ті відносини і зараз, звичайно, їх продовжуєте, втягуючись ще більше. Схоже, зараз емоції на цьому тлі спалахнули знову: «Мої почуття до нього не пройшли, а тільки сильніше горять».

Буває, що трикутники виявляються найнадійнішими і стійкими конструкціями. І часто друга жінка з’являється для того, щоб як раз допомогти парі існувати далі: чоловік добирає з нею щось, чого йому не вистачає в нинішніх відносинах.

Щоб розібратися, як все ж так вийшло, що ви не пережили розставання або що знову втягнулися в сексуальні відносини з колишнім чоловіком, як утримувати в них і чого все-таки вам потрібно, я дуже рекомендувала б почати роботу з психологом.

You cannot copy content of this page