Мама хоче, щоб я пішла від чоловіка і жила з нею

Моїй мамі – 69 років. Нещодавно вона сильно посварилася з моїм чоловіком при мені, вони ображали одне одного, а я не могла їх заспокоїти. Потім мама по телефону висловила мені все, що думає про чоловіка, дивувалася, як я з ним живу 23 роки.

Вона завжди його не любила. На моє запитання, чого вона хоче, відповіла, щоб я переїхала до неї. Коли я сказала, що не можу так вчинити, мама почала звинувачувати у всьому мене.

З тих пір ми в сварці. На моє запитання, як будемо жити далі, як будемо налагоджувати відносини, які у неї пропозиції, мама відповідає тільки: як хочете, так і живіть.

Я їй пояснюю, що не можу здогадатися, чого вона хоче. Але мама знову висуває претензії. Якби конфлікт трапився з чужою людиною, я б просто з нею не спілкувалася. Але це моя мама, я у неї одна, тому мене мучить почуття провини. Розумію, що це маніпуляція з її боку. І все одно дуже хочу з нею помиритися. Як це зробити?

Світлана, 49 років. Порада від психолога.
Світлана, ви маєте рацію, ви дійсно не можете знати, чого саме хоче ваша мама. З іншого боку, вона прямо висловила, що бажає вашого переїзду до неї, – це факт. Для вас це неприйнятно – другий факт. Третій факт – на вашу відмову мама повідомляє, що інші варіанти розвитку подій їй не цікаві. От і все. А далі вирішувати вам, як себе вести з мамою. Просто потрібно виходити з цих трьох фактів.

Причин конфлікту між вашою мамою та чоловіком може бути скільки завгодно, але зараз вона ображена швидше на вас. Найімовірніше, через те, що ви не встали на її сторону. Ви ж самі пишете, що ви в неї одна, тому і емоційних проекцій до вас більше.

Виходів з конфлікту багато. Ви можете піти назустріч бажанням мами і переїхати до неї. Можна при цьому почати звинувачувати її в тому, що вона зруйнувала ваше особисте життя. Можна звинуватити її ще до переїзду. Можна запросити її переїхати до вас з чоловіком, тут теж знайдеться відповідна причина. Можна переконати чоловіка попросити у тещі вибачення. Або звинуватити у всьому чоловіка і поскаржитися на нього мамі.

Це лише частина варіантів виходу з конфлікту, якщо ви хочете відповісти на маніпуляцію мами маніпуляцією. Але, швидше за все, ці поведінкові техніки не допоможуть раз і назавжди усунути протиріччя в ваших стосунках. А корінь проблеми тут скоріше в вашій невпевненісті в тому, що ви хороша дочка і робите все, що необхідно.

Подумайте, чому ви відчуваєте провину. І чому ви просите маму прийняти рішення, а не пропонуєте його самі? Як хочете ви, що влаштувало б вас? Ви можете бути хорошою дочкою, надавати мамі допомогу, обходячи хворобливу для неї тему? Чи можете ви бути близько, але зберігати достатню для власної свободи дистанцію?

You cannot copy content of this page