Перейти до вмісту

Мер Маріуполя розповів, скільки років знадобиться, щоб повністю відбудувати місто

Як офіційно заявляв президент України Володимир Зеленський, у Маріуполі близько 95-98 % усіх будівель зруйновано. Це і школи, дитячі садочки, лікарні, церкви та звичайні житлові квартали.

Мер міста Вадим Бойченко розповів скільки років знадобиться, щоб повністю відбудувати та відновити Маріуполь. Пише ЦЕ EASY.

Так міський голова заявив, що після російських бомбардувань відновлення триватиме близько 7-10 років, а його вартість складе більш ніж 14 млрд доларів.

За словами Бойченко, внаслідок обстрілів окупантів знищено або пошкоджено 1356 багатоповерхових будинків Маріуполя. Також розбомблено 40% приватних будинків.

“Більшість із них не підлягає реконструкції. Тому в планах – будівництво нових об’єктів. Експерти попередньо оцінюють вартість відновлення інфраструктури більш ніж у 14 млрд доларів для проживання там 220 тисяч осіб. Остаточну цифру буде названо після оцінки зруйнованих будинків після деокупації”, – заявив Бойченко.

Раніше у міській раді Маріуполя заявляли, що в місті знищена вся інфраструктура громадського транспорту, близько 90 відсотків не підлягає ремонту. Зруйновано понад 50 км тролейбусної та трамвайної контактної мережі. А це 95 відсотків.

Також нагадаємо, в Офісі президента України показали план оперативного відновлення соціальної інфраструктури України Fast Recovery. Його загальний бюджет становить близько 17,4 мільярда доларів.