Нам разом добре, ось тільки чоловік виконує подружній обов’язок раз на пів року…

Ми з чоловіком разом вже 9 років, в минулому році одружилися. У нас дуже теплі, близькі стосунки: ми часто сміємося, балакаємо, багато обіймаємось, ділимося хорошим і поганим, господарство ведемо разом, іноді заводимо розмову про дітей.

Мене влаштовує все, але ось фізичної близькості чоловік уникає. Я досить приваблива, фігура непогана. Немає якоїсь фізичної несумісності, заборон або страхів, і раніше все було непогано. Коханки у нього немає і орієнтація традиційна, асексуалам він не був. 5 років тому виникла фізична проблема, статевий акт завдавав біль, але з цим лікарі допомогли. Я періодично натякаю, що хочу, один раз на цю тему дві години проговорили, але з мертвої точки не зрушили. Не знаю, що робити, не можу ж я його примушувати, але один статевий акт на півроку мені дається дуже важко.

Марія, 30 років. Порада від психолога.
Питання, яке ви підняли, Марія, зовсім не пусте. Чи є шлюб без близькості і так вона важливива в подружніх стосунках? Ні для кого не секрет, що у кожної людської особини різна статева конституція, яка залежить від безлічі факторів. Це і гормональний фон, і генетична схильність, і сексуальний досвід у попередніх відносинах, і психологічні травми, отримані в період дорослішання.

Факторів багато, підсумок один. Пара живе без близькості. І такі пари – не рідкість, і все б нічого, якщо це влаштовує обох. А якщо ні? Що робити, коли у одного в парі є потреба, а в іншого немає? Обходитися як з будь-якою іншою потребою. Якщо для вас це важливо, намагатися шукати компроміси через діалог, через звернення до фахівця. Головне – не замовчувати проблему.

Людина так влаштована, що не може довго жити в ситуації придушення своїх потреб. Мозок починає сигналізувати, що це небезпечно для індивіда. Незадоволені потреби починають шукати виходу.

Якщо близькість для вас важлива, а її не буде в вашій парі, то ви або знайдете спосіб задовольнити потребу, або заховаєте ці почуття. Але тоді, поклавши їх на вівтар хороших відносин, ви все одно рано чи пізно відчуєте себе обдуреною. Це може вилитися в деструктивні переживання, вам здасться, що життя пройшло даремно.

Тому пам’ятайте, що відповідальність за власні рішення лежить на вас і ніхто цього не зможе змінити. І тільки відкритий діалог про ваші бажання і потреби допоможе. Задайте собі головне питання: наскільки мені потрібна фізична близькість? І рішення ваше буде прямо залежати від відповіді.

You cannot copy content of this page