Названо 5 секретів продовження молодості

Фахівці обговорили патології суглобів у літніх людей, вплив артеріальної гіпертензії на активне довголіття, особливо вакцинації тих, кому за шістдесят … Ці проблеми цікавлять багатьох.

А ось що цікавить усіх, так це як продовжити молодість і не перетворитися з виходом на пенсію (або навіть раніше) в розсіяних дідусів та бабусь, яким важко дається така, здавалося б, проста справа, як підйом по сходах.

Названо 5 правил, яких необхідно дотримуватися для того, щоб не тільки збільшити тривалість життя, але і поліпшити її якість, навіть в літньому віці залишаючись бадьорими і повними сил.

Постарайтеся відмовитися від шкідливих звичок (в першу чергу – від куріння).

Більше рухайтеся. Старість – не вік, а втрата м’язової маси. Фізична активність сприяє підтримці м’язової маси, а м’язи не тільки роблять нас сильнішими, але і переносять величезну кількість біологічно активних речовин, які можуть омолоджувати організм.

Не переїдайте і не допускайте постійних коливань ваги. Худнути, набирати вагу і знову сідати на дієту шкідливо для здоров’я. Наш організм любить стабільність – постійна вага, тиск, рівень глюкози сприяють збереженню молодості.

Займайтеся самоосвітою. Чим більше ви вчитеся, тим довше живете. Розумова активність – кращі антивікові ліки.

Спілкуйтеся. Спілкування – це і задоволення, і потужний засіб для продовження молодості. Навіть з виходом на пенсію не випадайте з соціуму. Спілкуйтеся з друзями, родичами, колишніми колегами, товаришами по інтересам – колекціонерами, кулінарами, спортсменами, квітникарями. Чим ширше коло спілкування, тим менше біологічний вік.

До речі, біологічний вік, на думку геронтологів, може значно відрізнятися від паспортного. У 60 років можна відчувати себе на 75 або 45.

Для визначення біологічного віку є спеціальні методики і тести. Хочете швидко перевірити себе? Закрийте очі і постійте на одній нозі. Простояли, що не похитнулась, півхвилини? Вам всього 20 років! Не витримали і 5 секунд? Швидше за все, вам за 60.

You cannot copy content of this page