Підклав дружині «прослушку», дізнався про її минуле – як тепер перестати ревнувати?

У шлюбі дев’ять років, є двоє дітей – п’яти і семи років. Коли ми з дружиною тільки познайомилися, вона говорила, що до мене у неї був всього один партнер.

Однак, підсунувши їй в сумку підслуховуючий пристрій, з’ясував, що це не так. Дав послухати запис – сказала, що збрехала заради любові. З тих пір я не можу їй довіряти. І роботою себе відриваю, і іншими справами, але не можу забути її обман, відчуваю дуже велику напругу. Дружина зараз працює – але де гарантія, що вона мені не зраджує ?! Чи не бреше «заради любові»?

Микита, 34 роки. Порада від психолога.
Микита, історія вашої недовіри до дружини почалася значно раніше, ніж вам може здаватися. Ви думаєте, що почали її ревнувати після того, як дізналися про її минуле, але саме по собі підкидання для підслуховування говорить про вашу маніакальну недовіру людині. І, швидше за все, не тільки дружині, але більш глобально – людям і собі в першу чергу.

Що змусило вас підкинути прослуховуючий пристрій? Ви спочатку не довіряли дружині? Якщо так, то чому все ж вирішили бути разом? Створюється відчуття, що ви хотіли знайти неправду, щоб отримати підтвердження своїх здогадів і звинуватити її.

Коли ми в чомусь переконані, то відчуваємо величезну напругу, яка вимагає розрядки. Хто шукає, той завжди знайде – пам’ятаєте? Додам, що, якщо навіть не знайде, то сам несвідомо створить умови для того, щоб «гірше» відбулося. З огляду на, що ви дев’ять років живете з недовірою і ревнощами, ці почуття приносять вам певне мазохистические задоволення.

Коли ви згадуєте про ту ситуацію, які почуття ви відчуваєте? В які моменти ви взагалі починаєте згадувати про це?

У відносинах ніхто і ніколи не зможе дати вам гарантій. Ви можете або довіряти людині, яку обрали за схожими цінностям, або не вибирати  зовсім. Вашим ревнощам може бути кілька пояснень. Можливо, ви не довіряєте самому собі і є моменти, за які вам соромно. Чи чесні ви з дружиною? Чи завжди говорили правду або самі щось приховували? Що ви сподівалися почути, коли підкинули «прослушку»? Якби переконалися, що з приводу партнера дружина говорила правду, стали б і далі намагатися викрити в брехні?

Ймовірно, у вас вже був травмуючий досвід, пов’язаний з обманом і недовірою. У попередніх відносинах ви так само себе відчували? Коли ще ви відчували відчуття, що вас обманюють? Ревнощі здатні лише занапастити відносини. Зрештою ваша поведінка дійсно може спровокувати зраду або інший обман – тепер уже реальний. Спробуйте подумки помінятися з дружиною місцями. Якби вона перестала вам довіряти і почала постійно в чомусь підозрювати, як би ви себе почували? Захотілося б вам бути чесним і відкритим?

Ревнощі, можливо, створюють ілюзію захисту від невідомості (ви завжди напоготові, завжди підозрюєте, що вас обманюють), але вона руйнує близькі стосунки і справжню любов. Чи варто жити минулим, якщо даний час проходить повз вас?

You cannot copy content of this page